| TropicalSun a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac! Eu sunt uratenia intruchipata! Am ochelari, port si aparat dentar, sunt si scunda, nu sunt dezvoltata...sunt invidioasa pe celelalte fete din clasa mea! Fetele mi-au spus ca sunt chiar draguta, dar baietii fac haz de mine si spun ca sunt hidoasa si ca niciodata n-o sa am o familie! Pana acum am avut 3 dezamagiri in dragoste:prietena mea mi-a furat prietenul si alte 2 care nu vi le pot spune, fiind muult prea rele.Rautatile oamenilor dor foarte tare. Unii, ca mine, nu sunt asa norocosi, ca sa aiba un aspect frumos. Ce sa fac? Ce solutie sa adopt? Vreau sa aud parerile voastre.Imi vine sa morcryingcryingcryingcrying

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In primul rand nu te mai compara cu altii.Compara-te cu tine. Ce sens are sa faci comparatii intre ce au altii si tu nu? NICIODATA dintr-o comparatie de gen, nu va rezulta ca tu esti in avantaj.Asta pentru ca suntem prea critici cu noi insine. Daca e sa ma intrebi pe mine, imi e dor cand ma intorc in generala sa vad fete cu aparat dentar si timide decat copile care la 11 ani se macheaza si umbla cu tipi de 20 de aniraised eyebrows

| Elena1234456 a răspuns:

Interiorul conteaza mult, si interior vorbind esti superba! Doar pentru ca un fraier te face urata nu inseamna ca esti.Gandeste-te ca la maturitae vei fi mult mai frumoasa ca fetele care nu au purtat aparat dentar sau cele carora li se lasa sanii.

| paramore a răspuns:

Dar dc spui asa, sunt unele chiar urate cu draci care se cred buricul pamantului.sa stii ca nu e chiar asa cum crezi u, aparatul dentar o sa il dai jos pn la urma, dar trebuie sa te ocupi mai mult de aspectul tau fizic, de ex cum iti asezi parul, un machiaj simplu si placut, niste haine care sa te avantajeze...de acum daca ai ochelari si aparat dentar nu mai ai dreptul la viata?thinking e o tampenie asta... daca mai vrei sfaturi ceva astept msj in privatkiss

| Special_girl a răspuns:

Lasa-mi id'ul tau in mesaj privat, si poate te ajut eu cu ceva

| lays a răspuns:

Hey.eu pana sa intru la liceu.eram sperietoare, nu aveam deloc grija de mine. sprancenele impreunate, sani deloc, slaba ca o scandura. uratica cu spumehappy. de pe la 16-17 ani am devenit o bomboana.am inceput sa ma aranjez, sa ma pensez, imi faceam manichiura french, suvite, haine mai deosebite. iar acum la 22 de ani sunt total schimbata. fara exagerare, din 10 barbati, 9 intorc capul dupa mine.si nu sunt pitipoancabig grin.sunt o fata normala, dar draguta si. cu atitudinewinking. fa si tu la fel.si nu mai pune la suflet ce spun altii:*te pup ai grijahappysunt alaturi de tine:*

| madaluhsha a răspuns:

Stii si eu ma simt asa, j atunci cand ma uit in oglinda si zambesc imi spun ca sunt frumoasa in felul meu. Sa sti ca nu ai dc sa te simti "uratenia intruchipata" pentru ca toti oameni sunt frumosi in felul lor. Cred ca esti o fata foarte draguta, persoanele urate sunt cele care au un comportament de "mahala", care nu stiu sa vorbesca.etc. In final fi mandra de tine. Succes in viata.happy

| TropicalSun explică:

Chiar parererile voastre m-au ajutat, fiecare in felul ei, sper sa va fiu si eu la nevoie de ajutor! unele persoane sunt rele, dar cand gasesti oameni atat de deosebiti, aici pe TPU, acestia chiar te fac sa te simti bine in propia ta piele.sunteti deosebiti! ma gandeam sa nu cumva sa fi picat intr-o depresie uratabatting eyelashes. dar acum mi-am schimbat parerea despre mine.

In primul rand renunta la idea ca esti uratawinking nu exista asa ceva.Sunt sigura ca ai un suflet ff frumos, frumusetea fizica trece. Dar traind intr-o lume in care se pune pret pe aspectul fizica eu zic ca poti fi frumoasa, odata si odata o sa renunti la aparatul dentar.Incearca sa-ti schimbi aspectul fizic, dar nu incat sa devii prea... sti tu ce vreau sa zicwinking. Cere ajutorul unei prietene. Mult noroc!winking

| Mew Mew girl a răspuns:

Stiu cum e cu fetele rele! Dar pe mine m-a invata mama ca fiecare are parerea lui! Trebuie sa iti zici mereu sunt frumoasa si nu conteaza ce zic unii! Pentru ca stiu unele te jignesc dar lasa-le pe fetele alea rele! Poti sa le spui aveti dreptate, voi sunteti frumoase la fata dar la suflet nu! Este mai bine sa fii cum esti tu pentru ca am observat ca cam toata lumea si-a pierdut bunatatea si se gandeste numai la frumusete! Eu cred ca tu esti mult mai draguta decat celelalte! Nu pune la suflet ce zic ele! Sper ca ti-am fost de ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa mai fac! Eu sunt uratenia intruchipata! Am ochelari, port si aparat dentar, sunt si scunda, nu sunt dezvoltata...sunt invidioasa pe celelalte fete din clasa mea! Fetele mi-au spus ca sunt chiar draguta, dar baietii fac haz de mine si spun ca sunt hidoasa si ca niciodata n-o sa am o familie! Pana acum am avut 3 dezamagiri in dragoste:prietena mea mi-a furat prietenul si alte 2 care nu vi le pot spune, fiind muult prea rele.Rautatile oamenilor dor foarte tare. Unii, ca mine, nu sunt asa norocosi, ca sa aiba un aspect frumos. Ce sa fac? Ce solutie sa adopt? Vreau sa aud parerile voastre.Imi vine sa mor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare problema va fi daca rauvoitorii din jur vor reusi cu adevarat sa te influenteze! Atunci tu te vei gandi tot timpul ca esti urata pana cand iti vei convinge la nivel energetic fiecare celula din corp ca esti urata si in final in cativa ani chiar vei fi urata si depresiva( acesta este mecanismul depresiei).
Dar nu va fi asa daca tu nu vrei sa fie asa!
de ce sa-ti picuri otrava in mental zi de zi: "sunt urata, sunt scunda, ei spun ca sunt hidoasa, dezamagiri, imi vine sa mor!"-e o prostie fara margini!
Esti frumoasa, in fiecare zi esti din ce in ce mai frumoasa, nu fi invidioasa pentru ca atragi in jurul tau rautati pe care le sti deja, spune-le colegelor cat de frumose sunt.Sunt oameni care te iubesc si pentru ei contezi."Frumosii" rautaciosi vor plati intr-un fel sau altul. Elibereaza-ti mentalul de ganduri negative si fi mai buna in fiecare zi! succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunacrying stiu exact cum te simti.Si eu port ochelari si trebuie sa imi pun si aparat dentarcrying Nu stiu ce sa ma fac.Si mie imi este frica de baietii rautaciosi care nu stiu altceva sa faca decat sa te tachineze. Si eu sunt scunda dar ca aspect fizic sunt multumitahappy. Nu pot sa-mi scot ideea ca o sa fiu "tocilara clasei" chiar daca nu invat prea bine.Toti o sa-mi spuna asa.crying Am citit sfaturile de mai jos si va multumesc mult:X, m-ati incurajat f mult:X. Vei vedea, cand o sa fii mare; cand o sa fim mai mari o sa ne schimbam mult.tocmai datorita faptului ca acum purtam aparat:X.Eu am incercat sa ma inchid in mine dar cred ca voi reusi doar sa ma simt mai rausigh deci capul sus si trecem noi si peste astawinking Uite id meu: ashley_world30 Nu-l stie nimeni de asta l-am scris aici. Sper sa mai vorbim:X Te pup:* Papa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haha si eu sunt urat dar atitudinea si farmecul face totul. vreau sa-ti spun ca am prieteni care arata mult mai bine decat mine. dar daca ti-as alinia toate prietenele mele pe care le-am avut o s ai o surpriza. ia viata asa cum e detaseazate de tot. dimineata cand te uiti in oglinda repede de 3 ori, sunt frumoasa. si ai s vezi ca se v-a intampla ceva cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei s iti mai dau kate un sfat ma gasesti la id andy2007_17

| teodora310 a răspuns:

Ia uita-te tu in oglinda si ai sa vezi ca ai sa descoperi cu siguranta ceva frumos la tine.Pentru ca esti inconjurata de oameni rai, care se cred superiori si ale caror pareri sunt atat de importante si influentabile, asta nu inseamna ca au dreptate; ei fac asta din rautate si pentru a se afirma si pentru a-si dovedi "smecheria" (care este inexistenta). Faptul ca porti un aparat dentar si niste ochelari, nu reprezinta un motiv sa te simti urata, aceste doua lucruri te va ajuta pe viitor sa fii asa cum vrei (sa fim seriosi, n-ai sa porti toata viata aparat, nu?!). Iar pentru a nu le mai da satisfactie, incearca sa treci nepasatoare pe langa vorbele lor, sa le dai raspunsuri prin care sa-ti dovedesti inteligenta si fatul ca tu le esti lor superiori si sa te simti bine in pielea ta. Si oricum de dezvoltat, nu ai terminat sa te dezvolti. Adopta o atitudine prin care sa-ti arati independenta iar cu putin atitudine, un gram de machiaj si putin fixativ sa vezi tu cum o sa se rezolve totul!
x. o. x. o