| Baiattt a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac.Sa va spun pe scurt : de cand eram mic nu prea imi placea cum arat si din cauza asta am devenit timid, nu puteam sa fac nimica ma gandeam ca orice as face o sa ma fac de ras si etc si asa am ajuns sa stau mai mult prin casa decat pe afara.
Si acum am ajuns la varsta de 18 ani clasa 12 unde am zis STOP nu mai vreau sa fiu asa. Vreau sa ma distrez sa imi traiesc viata indiferent de situatia in care ma aflu.Da chiar nu prea stiu cum sa fac.Acuma am si mai multa incredere in mine, ma accept dar nu pot sa sar dintr-o data adica sa fac saltu asta: sa nu mai fiu timid si sa fac aproape orice vreau ca sa fiu fericit.Sunt si presat de timp pentru ca sunt clasa 12 si imi place de o fata f mult si ca sa ii atrag macar atentia trebuie sa fiu sa zicem aproximativ alt om (curajos, sociabil, etc) nu timid care ii e frica sa iasa afara sau sa intre in discutie cu ele.
Si dc am zis ca sunt presat de timp deoarece sunt in clasa 12 mai am 1 an si inca nu am facut schimbarea care mi-o doresc atat de mult tot incerc cu pasi mici dar nu mai am timp pentru ca peste 1 an eu o pierd pe fata respectiva.
Cateva sfaturi va rog?!

1 răspuns:
| Georgy98 a răspuns:

Hei! In primul rand de toata treaba asta tu esti vinovat (scuze ca nu te incurajez)dar nu trebuia sa iti fie rusine cu tine, si ce? Nu iti placea cum arati, frate nu toti sunt miss, recunosc ca si eu sunt nemultumita de felul cum arat dar asta e, cine ma place ma place si asa indiferent de defecte, tu du-te la fata aia si zi daca vrea sa stea cu tine si lasa odata faza cu timid, sunt putin baietii care sunt timizi, e bine sa fi si un pic mai timid dar nu asa sa nu iesi in casa, uita de frica, spaima, lasa partea asta timida a ta in trecut si vorbeste cu fata o sa vezi ca totul o sa fie bine, si daca te respinge e ok tu sa fi multumit ca ai incercat si ca ai dat tot ce e mai bun din tine happynu esti singurul baiat pe care il refuza o fata, mai sunt 50000 de fete in lumea asta mai sufletiste, si daca ti cu adevarat la ea fa orice sa fi cu ea dar, atentie nu cu forta,, eu sunt fata si nu sunt asa timida ca tine... si inca o intrebre in ce mod arata-i tu de iti era rusine slab, gras?