| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine.de obicei sunt foarte indrazneata, si inainte nu era nici vorba ca eu sa inrosesc in obraji la vreun compliment sau atunci cand un baiat ma invita la dans. ei de un an si ceva de zile(acum am 15 ani)inrosesc in obraji atunci cand cineva imi sp ceva emotionant sau ma complimenteaza.si chestia e ca ma simt jenata.va rog dati. mi niste sfaturi cum sa scap de chestia asta, pentru ca eu nu vreau sa fiu asa(adica timida), dar pur si simplu se intampla, involuntarsad

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Chiar crezi că te-ai maturizat?
Înroșești la 40 de ani nu numai la 15.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pana acum tu nu realizai ce semnifica un compliment sau un apropo!
Acum ai invatat sa citesti printre cuvinte si sa sesizezi si ceea ce nu se spune, dar este evident! O sa-ti treca...cu timpul! Dar, pentru unii baieti, rositul acesta are farmecul lui! Inseamna ca esti sensibila si simtitoare!

| roxyrocks a răspuns:

Draga eu nu am zis nimic de maturizarea. ce daca am 15 ani, as ramane toata viata la varsta asta.multi dintre voi "adultii" ar da orice sa mai aiba 15 ani.eu vroiam doar sa-mi dati niste sfaturi despre cum sa scap de chestia asta, dar acum nu mai e nevoie pentru ca am inteles ca perioada asta face parte din viata fiecaruiahappy

| » Iµliaña « a răspuns:

Incearca at cand cineva iti face complimente sa-i raspunzi scurt si sincer cu un multumesc sau mersi la fel gen.happy

| loooouly a răspuns:

Pai incearca sa fi cu gandul in alta pare atunci cand cineva incearca sa iti faca complimente, incearca sa ii vorbesti asa mai fara sens si a sa vezi ca in timp iti va trece