| abcdefg a întrebat:

Nu pot să înţeleg.De trei nopţi visez într-una că fumez.Chiar am visat şi un joint. Şi nu visez numai că fumez, ci şi ţigări în diferite locuri. Le fumez mereu până la filtru şi câteodata le rup în bucăţi, şi iar am o ţigară în mână şi fumez. Iar în viaţa reală, fumez rar, şi uneori îmi vine poftă să fumez, dar mă abţin.
Tot de trei nopţi, îmi visez sentimentele.am o despresie de şapte zile, şi acum s-a transformat şi în vise.
Doamne, este cineva care să-mi explice visele astea? Şi ce semnificaţie ar avea? Vă rog mult, fără răspunsuri răutăcioase, chiar am nevoie de ajutor.Mulţumesc, şi desigur voi da fundiţă.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă doreşti pot să îţi trimit o carte care interpretează decent visele. Pentru asta mi-ar trebui adresa ta de e-mail, cartea e în format pdf şi nu am cum să ţi-o trimit altfel.
Dacă nu vrei să o pui aici la vedere, intră pe lecturirecenzate.ro, găseşti acolo adresa mea de e-mail, îmi dai un mesaj şi eu îţi trimit cartea. Altfel nu ştiu cum s-ar putea.

| veveritaveve a răspuns:

Am trecut si eu prin aceiasi experienta, doar ca eu m-am lasat de fumat de ani buni, insa si acum mai am vise ca m-am reapucat. Visez ca fumez foarte mult sau ca m-am reapucat de luni de zile. Eu simt in vis regretul ca m-am reapucat si asta pentru ca nu vreau sa mai fumez vreodata si ma tin de asta cu putere.

La tine pare a fi un soi de dorinta de a te lasa. Stiu sigur ca functioneaza doar daca te lasi de tot, fara fumuri ocazionale. Stiu sigur ca nici pasiv nu e bine, deci trebuie sa eviti barurile cu fum si sa nu-ti fumeze nimeni in fata. Inca ceva... trebuie sa vrei tu sa te lasi de fumat, nu sa o faci pentru cineva anume...

| Biscoveanu_Nela_1959 a răspuns (pentru veveritaveve):

Au trecut 8 ani de cand ai raspuns aici. Dupa inca 8 ani, tot mai visezi ca fumezi sau te ai apucat iar de fumat? M am lasat de fumat de cateva luni, dar mi se intampla sa visez ca fumez. Si exact cum spui si tu, regret in vis ca am fumat.

| veveritaveve a răspuns (pentru Biscoveanu_Nela_1959):

Nu am mai visat... in schimb, am o aversiune pentru fumul de tigara. Cred ca e bine ca regreti faptul ca in vis ai fumat. Eu o sa implinesc 14 ani de cand nu am mai fumat, si aveam aceleasi regrete. Am mai incercat cu un an inainte, insa am pornit din motivele gresite, cu o alta atitudine. Acum, insa, m-am simtit altfel, am dorit altceva. si am reusit. Dupa ce te lasi de tigara esti un om schimbat. Ai mintea mai limpede (mai mult oxigen in creier happy )