| Blue16 a întrebat:

Nu stiu cum sa il fac pe prietenul meu sa se plictiseasca de mine mai repede... Am inceput sa ma satur. Nu intelege nimic, nu suntem niciodata pe aceeasi lungime de unda.Suntem foarte diferiti, si abia acum dupa aproape 4 luni observ asta...Ne-am mai despartit o data, dar ne-am impacat. Si imi cam pare rau. Nu stiu ce sa fac.Sunt foarte confuza. Va rog frumos ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Asteapta o perioada de timp si daca tot nu se plictiseste de tine atunci chema-l odata intr-un loc mai privat si spune-i sentimentele tale[ca nu mai simti nimic pentru el cel putin asta am inteles din ce ai scrislaughing] si cred ca va intelege insa cred ca ii va fi destul de greusad. incerca sa i-o spui intr-un mod delicat astfel incat sa nu il ranestisad bafta:*

Răspuns utilizator avertizat
| anDa a răspuns:

Nu trebuie sa il fac sa se plictiseasca. Discuta cu el, incearca sa ii expui motivele pentru care crezi ca sunteti diferiti si nu poate exista ceva stabil intre voi. In urma unei discutii veti putea sa trageti concluzii mai clare.
Succes!

| Parintele a răspuns:

Baietii se dezvolta mai greu, el fiind si mai mic decat tine cu 3 ani e normal sa existe diferente si neintelegeri. Tu ai 17 el 14.Ma gandesc ca ai nevoie de un prieten de macar 18.19 ani, nu de un copil pe care sa-l cresti. Mai bine termini relatia mai devreme decat mai tarziu cand va fi mai greu pentru el.

| MikyMi a răspuns:

Lasa timpul sa treaca sa vezi cum vor decurge in continuare lucrurile. Nu te desparti de el daca il iubesti mai tarziu cand va fi prea tarziu iti va parea rau...
Mai dai un timp si dupa aia te poti decide, dar zii si lui ca in urmatoarea luna, saptamana ai vrea sa vezi cum decurg lucrurile in relatie sa te poti decide daca merita sa continui cu el.
Bafta!

| gucy a răspuns:

Cel mai bine parerea mea ar fi sa ii zici in fata ca nu merge treaba si punct big grin