| tueusirestullumii a întrebat:

Sa incepem.
Am avut o relatie, mda nu stiu daca o pot numi asa, a tinut 3 luni apoi ne-am despartit,in vara am mai fost cu acel baiat si ne-am despartit pentru ca el trebuia sa plece la el,el locuia la oras eu la sat,apoi cand a venit aici ne-am impacat,a fost totul frumos,bine,nu ne prea certam el era putin mai calm ca mine. Dupa ce ne-am despartit el a zis, ca nu m-a iubit niciodata si-a batut joc, ca nu aveam ce sa ii ofer.Intrebarea este ca "De ce sa mai impacat cu mine,daca nu ma placea?" e cam aiurea. Dupa despartire am inceput sa ma retrag,fiind putin mai tupeista,rebela, acum sunt mai retarda nu mai ies asa in evidenta,nu mai pot sa spun ce simt ma simt adeesea singura trista,suparata,nu vreau sa vorbesc cu nimeni.
Incep incet incet sa ma URASC,pentru ca el a zis ca sunt URATA,am inceput sa vreau schimbari la mine, nu stiu ce sa schimb nu stiu ce pot face sa imi ies din stare nu sunt mereu asa dar deseori sunt depresiva.Nu vreau sa cred ca sufar, dupa despartire m-am abtinut foarte mult sa nu plang sa fiu puternica.
Nici nu prea am cu cine sa vorbesc, parintii mei sunt divortati si eu mereu ma inchid in mine.Nu suport ca ma urasc si nu pot sa ma mai vad frumoasa,nu mai zambesc cum o faceam inainte.
Ce schimbari as putea face? Ce as putea face sa-l uit si pe el? sa uit tot? sa nu mai fiu asa.
Atunci cand nu mai pot sa tin in mine incerc sa vorbesc simt ca nimeni nu intelege, nimeni nu intelege nimic si nu mai pot ma deprim mai rau.Nu stiu ce sa fac, va rog sa nu radeti nu sunt disperata sunt doar confuza nu stiu ce sa mai fac baiatu ala chiar si-a pus amprenta si nu e chiar usor sa il sun si sa-i spun ce simt. Va rog raspunde-ti -mi la intrebarile pe care vi le-am pus mai sus.
Multumesc.
Scuzati-mi greselile.

Răspuns Câştigător
| sweet22D a răspuns:

Acel baiat nu te merita, e clar ca tu esti o persoana buna si iubitoare, iar el este un insensibil orgolios, care a stiut ce sa-ti zica, ca sa te faca sa suferi. Nu stiu ce a fost in mintea lui, dar daca te considera urata, nu cred ca mai statea cu tine, ci isi cauta una frumoasa, pe placul lui. Trebuie sa schimbi ceva la tine in momentul in care nu te mai simti tu bine in pielea ta, dar nu o faci din cauza unui nesimtit. Capul sus si termina cu prostiile astea. Sunt sigura ca nu esti urata. Alea au fost vorbe, doar ca sa te raneasca cat mai tare, i-a reusit, dar roata se intoarce si asa va pati si el. Mai bine te concentrezi pe altceva, iesi mai mult cu prietenii, razi, distreaza-te, viata e frumoasa si nu merita sa stai trista din cauza unui baiat.