| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Nu stiu cum sa inteleg un gest care ar putea parea banal. Ieri seara(vineri), ma intorceam la opt jumatate de la facultate. Aveam castile in urechi, ascultam muzica.
In momentul in care ma apropiam de blocul unde stau m-am oprit sa imi caut cheile sa deschid usa blocului. Atunci, am vazut ca la usa se oprise un baiat. L-am vazut, dar mi-am continuat activitatea, ignorandu-l, practic. Cand am ajuns, cam in zece minute, am incercat de doua ori sa descui usa blocului, dar nu am reusit. Atunci, acelasi baiat pe care il vazusem si mai deveme, mi-a deschis usa. I-am multumit si am zambit, fiind atenta tot la muzica din casti. El ma fixase cu privirea. Apoi, l-am vazut tinand practic usa liftului, parca ma astepta si pe mine sa intru. Ma gandesc ca na, cumva el ar fi putut sa urce demult pentru ca trecuse ceva timp de cand el intrase in scara blocului. Ce sa inteleg, pentru ca mi se pare mai mult decat un simplu gest politicos din partea lui? Mentionez ca ma privea atent si imi zambea continuu. Rog seriozitate!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ciudat. Ar fi bine sa fii atenta, cel putin un timp, la intrarea in bloc si nu numai.

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru neutrino):

In ce sens sa fiu atenta? Adica ce crezi tu despre comportamentul lui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place si vrea sa iti atraga atentia. Oricum, e de admirat faptul ca o face intr-un mod dragut si politicos, nu ca toti badaranii cara "pasaie" si fluiera dupa fete.
Mai mult ca sigur te place.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva nu se potriveste aici, ti-a luat 10 minute sa-ti cauti cheile? Daca l-ai mai vazut prin apropiere si ti-a deschis usa inseamna ca este vecin dar nu trebuie sa-i dai multa atentie, trebuie sa-i multumesti doar, ca si vecinul cat este de vecin nu stii ce-i bubuie mintea

| SandraCristina a răspuns:

Asta inseamna ca tea mai vazut de cateva orii si te place

| mariuKa333 a răspuns:

Eu cred ca era un baiat care te place si chestia care a facut-o el e mai mult decat un gest politicos!