| Kairon a întrebat:

Nu stiu daca este categoria adecvata dar am nevoie de ajutorul vostru!
Deci cum imi pot marii forta? Am 13 ani si sunt destul de slab la capitolu forta...Am 13 ani si 1, 73 inaltime!
Poate unii oameni o sa spuna ca esti mic sau cv de genu dar am prieteni care au mers la sala si au forta f mare (plus ca la mine in oras sa ai forta si sa fi musculos e cv la moda) Imi e si rusine de mine... ce as putea face inafara sa merg la sala (nu ma lasa parintii straight face) genoflexiuni? alergare afara? sa imi cumpar niste gantere? Voi ce spuneti? Nu radeti de mine straight face

2 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Uita-te pe boddybulding.com, si uitete ce exerciti ai putea face acasa, parerea mea e sati cumperi niste gantere de 5-7, 5 kg, fa multe flotari, du-te la un sport daca nu te lasa la sala, du-te la box, kicbox, etc. acolo ai gantere si te invata cum sa dai cu pumnu picioru si e mai bine ca acasa, incearca una din variantele mele, salut, si mult succes frate.A si eram sa uit mananca sanatos, albus de ou, carne, lactate, orez etc, au proteine si te ajuta sa cresti, impreuna cu efortul fizic.Sal incodata.

| Valentin_Ghinet_1994 a răspuns:

Fa in fiecare zi un numar deabdomene, dar atentie sa le faci zi de zi, asa apoi ia greutatile si fa si acolo la fel daca nu ai cumpara.Si spre final incearca sa ridici zi de zi cat mai mult.Fa asta zi de zi si ai sa vezi au sa dea rezultate...