| tania_3947 a întrebat:

Nu stiu dc dar ma simt prost... as vrea sa mor... nu am dispozitie de ctv zile. ce fac ca sa-mi ridic dispozitia? sunt intr-o tara noua si nu prea am prieteni. ma simt singura crying(

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca am muri de fiecare data cand ne dorim astaoh go on
In loc sa stai si sa iti plangi de mila mai bine ai iesi si ai socializa, ti-ai schimba tunsoarea sau pur si simplu ai vizita locurile din imprejurimiwinking

| Doddel a răspuns:

Sigur o sa-ti faci prieteni. de abia ai ajuns. obisnuieste-te cu locu si o sa-ti faci si prieteni pana la urma.
Ai grija happy.

| Stella a răspuns:

Pff.asa m-am simtit si eu acum vreo 1, 2 saptamani din alte probeme

dar mi-a trecuthappy

eu te-as sfatui sa iti mai faci si tu prieteni.pe acolo sa iesi pe strada putin pe langa locul unde sai sa te mai plimbi...

daca esti la scoala... fa-ti prieteni prin clasa inprietenestete cu prietenii lor cerele id-u daca au.

in week-end o sa iesi cu ei...mnah

sper sa reusesti sati faaki prietenihappyhappy

xoxo>big grin

| MICHAel a răspuns:

Mai nou toti ar vrea sa moara ca nu au atunci pe moment ceva la dispozitie||| masoarati cuvintele mai intai si daca tiam da noi un sfat crezi ca tiai face prieteni?

| mnia a răspuns:

Dispozitie ai, doar ca iti displace, asta inseamna ca esti intr-o dispozitie proasta, foarte proasta dupa ceea ce ai scris. Oricum, moralul se ridica, nu dispozitia.Nu incerca sa iti faci multi prieteni dintr-o data, asteapta, vor aparea persoane speciale, vor aparea multe oportunitati cu timpul, nu te limita la a-ti ridica moralul pe moment, nu o sa te ajute prea mult.Incearca sa te gandesti ca primul tau prieten este propria ta persoana, incearca sa asculti ce spune constiinta ta, fa ceva diferit, inscrie-te la niste activitati extrascolare interesante, picteaza, citeste in timp ce asculti muzica(chiar daca ti se pare ca ti-am dat idei oarecum 'tocilare' pentru epoca noastra, sa stii ca te ajuta mult sa gasesti o carte buna, chiar daca nu obisnuiesti sa citesti ). Asculta persoanele din jurul tau fara sa pari o mica spioana, leaga-te de orice amanunt aparte al unei persoane, socializeaza, fi discreta, placuta, dar fi tu insuti!

Succes!>big grin