| MissGreenDots a întrebat:

Nu stiu de ce, am impresia ca nimeni nu ma suporta...
Adica, am incercat sa ma gandesc, ce fac eu incat sa nu ma suporte nimeni numai cand ma vede si chiar nu imi pot da seama sad La scoala nu sunt fitoasa si nu ma cred mai presus decat nimeni, incerc sa evit orice conficlt dar e aceeasi situatie. Mai e si o chestie, la mine in oras deja majoritatea fetelor sunt pitipoance si fitoase si eu chiar nu sunt asa. Nici nu stiu cum sa ma exprim mai bine. Sper ca ati inteles ideea si chiar am nevoie de sfaturi, ca din pacate eu cedez usor si sunt si cam emotiva.

2 răspunsuri:
| tbc a răspuns:

Pai nu mai ceda daca esti diferita, fi mandra de asta, daca reusesti sa isi din banalitaea din jur ai ceva special, de acea esti respinsa, pentru ca esti speciala, deci ai nevoie de cineva ca si tine. Pitipoancele si fitoasele sunt mai populare dar asta doar pe fata ansasi purtarea lor e un strigat de ajutor, ele traesc din atentie sunt dependente, Ancearca sa fi mai sigura pe tine si pe cea ce esti, singuratatea e doar o stare de spirit, fi mai deschisa la cei pe care ai ignori si vei vedea ca acea sunt oameni care te anteleg. Ai ancredere an tine, nu dispera cei care te resping se tem de tine se simt inferiori an fata ta, asa ca ancearca sa te raneasca din cauza frici lor. Fi convinsa ca majoritatea asi doresc sa fie ca tine

| MissGreenDots explică (pentru tbc):

Iti multumesc foarte mult! Cred ca sa fiu mai diferita ma face oarecum speciala, cum spuneai si tu, trebuie sa fiu mai confidenta! Scuze ca raspund dupa luni intregi, nu am mai avut timp sa vizitez site-ul acesta! Multumesc.