| claudiu96 a întrebat:

Cum as putea invata limba engleza, sa o stiu la perfectie scris si vorbit? Stiu sa scriu si sa vorbesc, chiar m-as descurca daca as pleca in anglia, dar totusi e loc de mai bine. Voi merge la pregatire la engleza, e bine? Desi nu stiu m-a fascineaza si limba germana si vreau neaparat ca pana termin liceul sa o invat. Deci ce parere aveti?

1 răspuns:
| Stunt3r a răspuns:

Eu am luat un curs din real are mai multe volume si te ajuta foarte mult (pret: 5lei)... Cred ca il gasesti si la chioscuri, are si CD-uri deci poti invata si sa vorbesti dar trebuie sa vrei si sa ai timp!

Pentru a vorbi fluent incearca sa vorbesti in oglinta, stiu primele dati o sa iti vina sa razi sau sa te pierzi dar dupa te obisnuiesti si o sa faci progrese.

Funda?