| Amaliamalia a întrebat:

Nu vi s-a intamplat sa va faceti iluzii in anumite situatii de reusita, sa va "vedeti" in viitor, sa va imaginati cum ar fi o anumita experienta pentru voi, dar in viata reala sa va iasa totul pe dos, si de cele mai multe ori sa fiti dezamagiti? Eu mereu patesc asa, uneori nici nu mai am curajul sa visez, sa sper la ceva bun, din teama sa nu mi se intample chiar invers...Imi place sa "visez cu ochii deschisi" si de multe ori as vrea sa si traiesc acele "vise" in viata reala, sa nu mai fie atat de complicat totul, insa niciodata nu-mi iese...

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

N-as da niciodata lumea imaginata de mine pe lumea infecta in care traiesc.Visele mele nu sunt cladite pentru a fi realizate aici(poate doar cele legate strict de cariera) ele isi au implinirea in lumea mea. Fara ea, fara muzica si fara a scrie nu as putea rezista in realitate.Prefer sa nu ma gandesc prea mult la viitor mereu am avut impresia ca facandu-ti vise mari risti sa fi dezamagit.Si de ce sa fi trist sa cauti inutil intelegere la altii cand poti sa te bucuri linistit de prezent?

| Elena1234456 a răspuns:

Mereu patesc asa happy. Cred ca toti ne facem sperante cu privire la un lucru macar odata. Oricum, perseverenta este cheia reusiteiwinking.

| Alina_2047 a răspuns:

Inca de cate ori