| SunshineSunrise a întrebat:

Nu vrea profesoara la corigenta sa ma treacă chiar daca am invatat din cauza scandalului facut de maica-mea și singura soluție e sa ma transfer pana mâine la alt liceu în termen scurt. Am luat de la liceul la care ma mut fisa cu cerere de transfer și am vorbit cu ceilalți colegi și sunt 2 clase în fiecare 34 de elevi.
Având în vedere ca mi-a dat acea fisa bănuiesc ca ma și transfer totodata nu? Adică putea sa îmi zică direct ca nu mai sunt locuri sau alte chestii ca la liceul la care am mai încercat anterior. Adică nu cred ca trebuie sa fie musai 34 pot sa fie și 35 banuiesc

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Puteai în loc de transfer, mama dumneavoastră trebuia să îi facă reclamație la inspectorat, să ceară o reevaluare a lucrării, inclusiv o plângere pentru discriminare și plângere penală pentru abuz de funcție. Este păcat că doar vă transferați, dar nu luptați pentru nota dumneavoastră!