| Mihaa_1134 a întrebat:

O fata de la mine are o prietena care no o bagaa inseama si nu stiu o folosestee cum sa scape de ea thinking sau cum sa-i zica ca sa nu o raneasca. DDau fundita

3 răspunsuri:
| GirlCrow a răspuns:

Ar trebui sa se "lase" de ea incet, incet...nu cred ca e bine sa i se spuna din prima"stii noi nu mai putem fi prietene" ar trebui totul incet cu incet,de exemplu: cand o suna sa iasa afara sa zica ca nu poate(motive, dar credibile) cand se intalnesc sa nu mai vorbeasca asa mult, mai pe scurt sa ne se urasca da nici sa se"iubeasca" sa faca in asa fel incat aceea fata sa isi dea seama ea singura ca trebuie sa"plece"happy

| FataVerde a răspuns:

Buna! Stai de vorba cu ea si analizeaza situatia, vezi care e scopul ei si intreaba-o care e problema.

| ledzepp a răspuns:

Cu oameni in genu e greu sa te descurci.Pai faza e ca ea isi alege prietenii.Intradevar n-ai cum sa mergi la un om si sa-i zici,,eu nu mai vreau sa fim prieteni".Asa ca solutia este sa incepi sa iei atitudine, sa-i arati acelei persoane ca la tine e greu de ajuns, ca nu te poate modela dupa cum vrea. Daca prietena prietenei tale mai continua sa profite...sti vorba aia laughing,, indiferenta doare cel mai tare".