| Roxi72 a întrebat:

O fata spune ca imi este prietena dar dupa aia ma barfeste cu altele dupa care vn la mine si le povesteste pe altele. Cum sa ii spun ca nu mai vreau sa ii fiu prietena? pentru cel mai bun raspuns dau funda.

3 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Poi ar trebui sa pui piciorul in prag.Sa ii spui ferm si convins ca asta nu este prietenie.O prietena nu face niciodata asa ceva pentru ca prietenie inseamna incredere, acceptare cuu bune si cu rele, si intelegere.O prietena inseamna atentionare in momentul in care gresesti, nu acceptarea a tot ce spune respictiva ta prietena pentru ca apoi sa mearga sa te barfeasca altor fete si invers.Trebuie sa ii spui exact ce simti si sa nu te ascuzi dupa deget.Si ai mare grija: asemenea persoane nu sunt prieteni si sunt foarte periculoase.

| WedDye a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa ii spui asta direct ci idirect... Eu iti sugerez sa incerci sa o cam eviti sa nu o mai saluti dar daca ea te intreaba ceva tu sa ii raspunzi pe un ton mai suparat
Probabil asa iti va da seama ca ceva te dreanjeaza si ori va renunta singura
kiss

| MaDeclarFan a răspuns:

Spune-i sa nu se supere,dar tu nu esti genul asta,asa ca ori este prietena ta si nu te mai barfeste, ori este prietena altcuiva, dar te lasa in pace ptk si tu ai lasat-o in pace