| ANONIM_2076 a întrebat:

O intamplare cand viata a fost pusa in pericol! FUNDA

4 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

Eram cu niste baietii si radem vorbeam. era intuneric afara deoarece se luase lumina in tot cartierul.
Stateam pe strada.Din cate stim masinile trebuie sa mearga cu farurile aprinse. noaptea.
E si eu am aleargat pe partea cealalata de trotuar si mi-am rupt o mana.laughing
Era cat pe ce sa ma duc draculuilaughing
:*

| ionica56 a răspuns:

Mentionez ca am fost busita de masinalaughing

| unknow a răspuns:

Am fost in excursie, la busteni,. si eu cu prietena mea cea mai bine am plecat de... singure,. si am nimerit in mijlocul unor urmariri cu masini, erau oameni cu cagule pe fata, si oooooooaww, nu-ti mai zic, la n moment dat, a iesit unu` din masina si ne-a luat de gat si ne-a pus pistolu` la cap laughing)))
ce am facu?! pai it zic eu ce am facut, tata ii urmarealaughing, culmea, lucreza la c.i.a. e km secret, dar sa zicem a asa se numeste politia avansata a romaniei happy Nu-i c, i.a.-ul in sine, dar pe aproape,
eeeeee,. cand a vazut taty ce a vazut,. l-a luat de gat, si a lasat pistolu` si i-a carat la pumni,... mama` da ce pumni,! laughing l-a umplut p-ala de borsh! laughing eoo, stism ca mascatii apeleaza la arme, nu poumni,... bine ca era inconjurat de tipi aia ciudatzi care erau cu tata, da` totusi,.
eu stiam ca e politist avansat, da` nici in halu` asta! laughing
e, aia a fost cea mai periculoasa faza a vietii mele! sa vina unu` sa-ti puna pistolu` la cap, j tie, j u ana`?! pai te pi**i pe tine de frica! laughing))

merita fundita ce ti-am povestit,? :happy

| bybyana21 a răspuns:

Povestesc o intamplare reala a prietenei mele, apoi spun una, tot reala de-a mea, dar nu asa palpitanta...

Deci,
Ziua de 13, vineri, nu se anunta a fi niciodata asa de oribila. Diana, nu a fost superstitioasa niciodata, asa ca vedea vineri, 13, ca pe o alta zi din August, 2010. Era bucuroasa, toti prietenii ei erau conectati la internet, dar fiecare avea cate un status ciudat, referitor la lucrurile stranii ce se intampla in acea zi speciala.Ea le explica ca nu trebuie sa se sperie asa de rau. Apoi, s-a auzit un tipat disperat si miros ingrijorator de fum. Fata le-a spus,, la revedere" colegilor, spunand doar,, foc" (eu eram una din fetele cu care dialoga), cu totii ne-am temut pentru viata ei, dar doar unii dintre noi (mama e cea mai buna prietena cu mama ei, la fel si eu, asa ca si noi) ne-am incumetat sa mergem acolo.
Gradina interioara era in flacari, dar problema era ca gradina avea conexiune cu casa, intelegi ce vreau sa spun, si putea sa arda si casa in 2 clipite. Dar cainele de care ea era atasat era in garaj, ce avea iesire la curte, si ea, s-a dus sa-l ea, iar focul a incoltit-o, ii era cald si s-a intoxicat cu fum, a ramas acolo, dar chiar inainte sa o cuprinda flacarile, mama ei alaturi de mine am luat-o, apoi au venit si pompierii, focul, cum spuneam, a ajuns si in garaj, dar nu a provocat mari stricaciuni