| Mihai111111111 a întrebat:

O intrebare aparent simplă... De ce vrea toată lumea inclusiv persoanele dragi să fiu perfect, fără vicii?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au baut cateva pahare de vin sau tarie si lea venit in cap ideiile astea perfectioniste

| Freya1 a răspuns:

Asta se intampla decat daca: ori esti pe nicaieri si consumi chesti in exces si e grav, ori persoanele dragi sunt mai altfel decat tine (adica nu au acele vicii) si vor sa te faca si pe tine mai cuminte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu te inbeti si sa faci urat. Sa nu le ceri bani de tigari etc.
Asa e de greu sa nu fumezi/bei de la bun inceput?

| SandraEve a răspuns:

Daca te vor fara vicii nu inseamna ca te vor perfect. Iar apoi, iti sunt persoane dragi si apropiate, nu cred ca o fac din rautate, iti vor tie binele. Viciul, indiferent care e ala, nu iti aduce niciun beneficiu, niciunul. Intelegi tu?

| Itanul a răspuns:

Asta ar fi explicabil, vor (mai ales cei dragi) sa scoata un om bun din tine.
Dar, "o intrebare aparent simpla" e de ce toata lumea are pretentii de la altii, in timp ce ei nu respecta nimic? Poate cei dragi tie nu sunt asa. Dar, in general asa se intampla.