| Dane a întrebat:

O intrebare pentru atei: Daca Iisus Hristos nu e Dumnezeu, de ce suntem in anul 2011 >dupa Hristos

Răspuns Câştigător
| ileanaadrianastan a răspuns:

Asa au stabilit niste domni crestini. Jeshua ben Josef a fost intr-un fel Christos (Mesia). Propriul sau Mesia si un fariseu cu vederi ultraliberale care a predat judaismul.

3 răspunsuri:
| R_7159 a răspuns:

Pentru ca asa au decis puterile lumii si oricum nu se poate spune exact acum cati ani a fost formata planeta noastra.

| Alexandrumar1 a răspuns:

Eu stiu raspunsul. Dumnezeu a facut pamantu in 7 zile a facut tot si omu, apoi s-a ridicat in cer si sa inceput numaratoate anilor.la anul 0 sa nuascut Hristos adic fiul lui Dumnezeu si nu a fost un contact sexual ci prin sfintenie, dupa nasterea lui sa inceput anul 1 dupa hristos si asa mai departe, cre ca ai inteles ideea ca paan a se naste hristos se zicea inainte de Hristos, iar dupa ce s-a nascut se spune anul cutare dupa Hristos...R nu ai dreptate pamantul are o varsta doar ca mult timp pe el nu au existat oameni.adic era acoperita de flora si fauna care se intalneste in prezent sub forma schimbata adica evoluata!

| Bibliapentrusceptici a răspuns (pentru Alexandrumar1):

Ce bine a functionat indoctrinarea, nu?