| Vegeta07 a întrebat:

O intrebare stupidă.
Cum îmi ascund zgarieturile de la vene?

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Poti acoperi cu diferite accesorii.Cel mai bine ar fi sa nu ți le faci. Viata e prea frumoasa, bucura-te de ea și continua sa ai o atitudine pozitiva. O inimă vesela este sănătatea trupului.

| Vegeta07 explică (pentru danay72):

Incerc,dar nu pot

| danay72 a răspuns (pentru Vegeta07):

Îmi pare tare rău. Cere ajutorul. Sa nu îți fie rușine. Nu ești singura persoana care s-a confruntat cu problema asta. Vei reuși.

| Clorox a răspuns:

Nu prea poti, nu le mai da atentie!

| тecнιннιlα a răspuns:

Stiu ca consideri ca daca vei spune cuiva apropiat acele persoane te vor coplesi si va fi totul si mai greu de suportat. Se vor speria ca vrei sa te sinucizi sau vor considera ca ai o problema (nu, nu e ceva in neregula cu tine, esti trista, deprimata dar intr-un punct in care sa-ti faci rau singur pare un lucru bun ceea ce nu e).
Incearca sa-ti ocupi timpul cu ceva cand starea de depresie se accentueaza atat de tare sau cand consideri ca nimic nu mai pare sa aiba un sens. In momentul ala iesi afara, uite-te la un film/serial, citeste, deseneaza, scrie, vorbeste cu cineva fata in fata/online, fa-ti curat in camera, fa exercitii, joaca-te ceva, cauta un nou tic nervos(in loc sa te tai ca sa reduci stresul gaseste un alt obicei mai putin dureros vorba vine).
Acum ca am scris un mic roman despre asta happy poti incerca cu:
-fon de ten
-bratari
-bandana
-bratara ca la tenis din material
-bluze lungi

Fii puternica happy...

| Vegeta07 explică (pentru тecнιннιlα):

Puternic*
Sunt băiat, stiu ca e stupid sa se taie un băiat pe vene

| тecнιннιlα a răspuns (pentru Vegeta07):

Scuze. nu m-am gandit :O. O sa ti se para stupid peste ani. Mie mi se pare doar ingrijorator. Stiu ca totul ii aiurea in viata, stiu ca iti dai seama ca nu devine nimic mai bine facand asta dar tot iti vine sa o faci. Lupta putin, putin mai mult cu situatia ta. Pana la urma trebuie sa o scoti la capat cumva, crede-ma happy.

| Vegeta07 explică (pentru тecнιннιlα):

O sa incerc

| JustAsking21 a răspuns:

Te duci la psiholog...

| Aledar a răspuns:

Cu fond de ten

| ElenaDaria a răspuns:

Pai e stupid ca te-ai tăiat, dar îți poți lega o bandana de mana și se vede foarte drăguț, sau niște brățări (dacă nu ai bandana poți face una inspirându-te după YouTube, materialul nu e neaparat din ce au ei acolo, poți tăia un tricou)