| anonim_4396 a întrebat:

O prietena de-a mea se epileaza cu o piatra sponce(piatra de calcaie, spus popular). Ea a spus ca a auzit ca parul nu creste mai mare sau mai inchis la culoare. Este adevarat?

1 răspuns:
| xButterflyxX a răspuns:

Cum sa te epilezi cu piatra ponce?
N-am mai auzit, stiam ca te ajuta in cazul firelor de par crescute sub piele. Oricum eu iti recomand sa te epilezi cu ceara la un salon, in timp radacina se va subtia si vei scapa de par, se va rari. De asemenea si mustata daca ai ti-o poti lua cu ceara.