| BarbieGirl674 a întrebat:

O printesa poate deveni regina daca se marita sau trebuie sa ii moara parintii mai intai?
Si este adevarat ca printesele/reginele din ziua de azi se imbraca la fel ca toti ceilalti si nu poarta rochii si coronane mereu? Dar de locuit locuiesc tot in castele?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde care e succesiunea la tron, daca are frati mai mari sau succesiunea se face doar pe linie masculina posibil sa nu mai ajunga niciodata printesa.

da printesele din ziua de sunt persoane normal nu ce vezi tu prin filme si desene animate.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu-i la fel ca in povesti sau filme.
Exista o anumita ordine, in mod normal barbati au prioritate la tron si doar daca nu se nasc baieti, fetele au noroc
Poate doar prin casatorie, dar nu e acealasi lucru.