| julia_4800 a întrebat:

Eu locuiesc intr-o casa foarte veche si mereu am fost curiouasa cine a mai locuit aici poate chiar si cu sute de ani in urma. Cum as putea afla care au foat cei care au mai locuit in casa mea cu multi ani in urma?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Cauti in arhivele orasului.

| julia_4800 explică (pentru T0T):

Astea unde sunt?

| T0T a răspuns (pentru julia_4800):

De unde esti?

| julia_4800 explică (pentru T0T):

Sunt din Sibiu.

| T0T a răspuns (pentru julia_4800):

Am cautat pe goagal am gasit ceva cu strada arhivelor, dar acolo sunt arhivele nationale, si alea sunt atat de importante incat nu imi apar alte rezultate. Mai bine intrebi pe cineva, poate un profesor ceva.

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Afla daca are vreun nume casa si cauta pe google. Daca ai vecini batrani, te poti interesa, poate stiu cate ceva. Esti din Bucuresti?

| julia_4800 explică:

Nu sunt din Sibiu am aflat despre casa foarte putine lucruri ca ar fi locuit evrei aici. Dar atat si e atat de mare incat a fost impartita pe apartamente. Eu locuesc doar intr-unul din ele.

| Aasdfghj a răspuns (pentru julia_4800):

Casa are vreun nume?

| julia_4800 explică (pentru Aasdfghj):

Nu din cate stiu.