| Anca_9035 a întrebat:

O problema mai complicata, sper sa aveti rabdare. puppy dog eyes

Imi place foarte mult de un baiat (x), si cred ca si lui de mine. Dar e o mica mare problema... El este cel mai bun prieten al fostului meu iubit(y), si fostul meu iubit inca ma iubeste foarte mult si tot incearca sa se impace cu mine, dar eu i-am zis intr-o mie de moduri ca nu mai poate fi nimic intre noi.
Nustiu de cand a inceput sa-mi placa de x, dar stiu ca de la revelion incoace, nu a fost o zi in care sa nu ma gandesc la el. De revelion ne-am sarutat, si au mai fost 2 petreceri cand am tot dansat si tot am fost unul cu celalalt. Si cand fostul meu prieten a vazut s-a suparat foarte tare pe x si l-a pus sa jure ca nu o sa ma sarute si de-astea, dar tot s-a intamplat happy. Eu stiu ca si lui ii place de mine pentru ca prietena mea cea mai buna vorbeste cu el, si tot de la ea stie ca imi place de el(el crede ca eu nu stiu, dar eu si cu prietena mea am planuit asta laughing ), si a zis catre ea ca si lui ii place de mine, dar e y care ne sta in cale sad. Nu stiu ce sa ma mai facsad Ajutati-ma puppy dog eyes

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anabellafeonix a răspuns:

Fa-l sa inteleaga pe y ca daca vrea sa fi fericita trebuie sa te lase in pace.

| MrBlack a răspuns:

Iubirea nu trebuie sa aiba nimic in cale! Lasa trecutul gandeste in prezent si in viitor. Spune-i prietenei tale sa stea de o parte si nu-l mai baga pe fost in seama!