| Bellona a întrebat:

O relatie de prietenie ar rezista intre cineva in zodia rac si cineva in zodia gemeni ? happy

Răspuns Câştigător
| TabooR a răspuns:

Nu pune pret pe zodiac.Asta nu demonstraza ca o sa va intelegi sau nu.

4 răspunsuri:
| Francesca17 a răspuns:

Buna happy.
Sincer, prietenia nu tine de "zodii" ci de cat de mult va place unul de celalalt si cat de bine va intelegeti impreunawinking! Dar daca tot vrei sa stii Compatibilitatea dintre cei doi este : "ACCEPTABILA" asta insemnand ca nu se potrivesc decat 68%.La prietenie este asa:Afaceri secrete, mister si intriga apar atunci cand va uniti cu un nativ din zodia Gemenilor. Unele din dorintele dumneavoastra secrete ar putea fi indeplinite de el/ea. Ati putea avea parte de o experienta asemanatoare cu cea dintr-un roman de dragoste: intalniri secrete, pacturi, promisiuni, intalniri ratate, neintelegeri, coincidente care par sa apara cand oamenii sunt in intimitate.

Ca zodii, sunteti neutrii unul fata de celalalt. Gemenii va influenteaza in legatura cu investitii, restrictii, secrete. Tindeti sa il faeti confidentul dumneavoastra. Ii gasiti interesanti, deoarece prin anumite lucruri va fac sa priviti inauntrul dumneavoastra. Au o tendinta sa va zguduie.

Relatia poate continua cu promisiuni sau se poate sparge asemenea unui balon de sapun. Din nefericire exista o mare lipsa de realitate in aceasta relatie; va incanta voiosia Gemenilor, dar va fi foarte greu sa ii potoliti sau sa ii faceti sa nu se mai agite atata. Cand vine vorba de strangerea de foduri pentru o organizatie sau un scop caritabil, alaturi de Gemeni aveti de castigat. Este un model general; ce primiti nu este un profit personal, de aceea veti avea parerea ca este mai degraba un lux decat o necesitate aceasta relatie.

Exista o tendinta sa va criticati unul pe celalalt. Tineti la el dar aveti amandoi tendinta sa corectati defectele lor, si aceasta va duce la subtierea relatiei. Daca sunteti in cautarea unei iubiri secrete, ati gasit persona perfecta, dar daca vreti cineva care sa fie practic, nu se incadreaza acolo.
In colcluzie nu ar trebui sa te iei dupa ZODII ci dupa persoana respectiva incerci sa o cunosti si o sa veziwinking.
Sper ca t-am ajutat! kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o relatie putin ciudata. Sensibilul si emotivul Rac va avea probleme in a comunica cu claritate; in schimb, comunicarea logica si simpla este definitorie pentru Gemeni. Ironia Gemenilor va determina Racul sa iasa din carapacea lui mai repede decat si-ar dori acesta; Racul, pe de alta parte, poate invata Gemenii sa fie precauti in aprecierea lucrurilor, lucru pe care freneticii Gemeni nu il fac de obicei. Vor aparea probleme in cazul in care Gemenii vor ignora sau nu vor acorda atentie suficienta Racului si nevoilor acestuia. Aceste doua semne au o viziune diferita asupra vietii, fiindu-le greu sa inteleaga si sa accepte parerile celuilalt.

Rac este zodia casei si a inimii, in timp ce Gemenii sunt zodia gandirii. Gemenii se pot transforma cu usurinta in cavalerii aparatori ai Racului; Racul raspunde prin aceeasi dorinta de a proteja pe cei care le sunt dragi. Calitatea vietii de familie este foarte importanta pentru Rac iar Gemenii vor fi rasfatati de partener. Racul are o intuitie puternica si are o relatie foarte stransa cu partenerul, insa tinde a fi posesiv.

Gemenii sunt guvernati de planeta Mercur, a comunicarii, iar Racul de Luna, reprezentand sentimentele. Racul are tendinta de a-si interioriza sentimentele, avand dificultati in a le exprima. Invidiaza Gemenii pentru comunicativitatea lor. Gemenii, in schimb, pot beneficia de pe urma abordarii logice cu care Racii trateaza lucrurile si situatiile, atat de diferita de superficialitatea specifica primilor mentionati. Racul poate invata Gemenii lectia importanta a cumpatarii, politica opusa modului in care Gemenii inteleg sa treaca prin viata.

Gemenii sunt un semn de Aer iar Racul un semn de Apa. Daca aceste semne se vor intelege atunci vor forma o echipa de neinvins; oricum, cele mai bune decizii se fac atunci cand luam in calcul atat factorii logici, rationali, cat si cei emotionali. Cea mai mare problema ramane insa cooperarea celor doi. Au puncte de vedere intr-atat de diferite incat uneori ai impresia ca nu au nimic in comun. Profund si emotiv, Racul taie de multe ori elanul Gemenilor care, la randul lor, jignesc sensibilul Rac. Echilibrul poate fi atins doar prin comunicare.

Cel mai bun aspect al relatiei este: alianta puternica pe care o formeaza si competitivitatea echipei lor. Gemenii sunt orientati catre viitor iar Racul il sustine din spatele scenei. Abilitatea de a se completa reciproc este esentiala atingerii succesului.

| monutza90 a răspuns:

Nu depinde de zodii neaparat, depinde de data nasterii fiecaruia.

| MayBeWill a răspuns:

Ce legatura au zodiile? chiar nu conteaza zodia, daca te intelegi bine cu persoana nu conteaza in ce zodie e, aiurea intrebarea.