| SoRandom21 a întrebat:

O sa fie o intrebare lunga:
Intriga acestei intrebari e faptul ca vreau sa ma schimb, deja prea multi oameni ma considera insuportabila.
Toata lumea imi zice ca sunt copilaroasa si nebuna (nu in sensul bun) fac pe nebuna peste tot ( nu stiu asa imi vine) care ar putea sa fie cea mai usoara cale sa ma stapanesc?
In al doilea rand, sunt foarte irascibila, uneori ma enervez prea usor, poate si pentru ca sunt inconjurata de persoane pisaloage care mereu imi expun defectele si, ca mine, copilaroase si cicalitoare.
In al treilea rand, deseori pot sa fiu foarte laudaroasa, prea alintata si imi place sa aud lucruri bune despre mine (asa zice lumea, in aceste cazuri nu prea imi dau seama)
Mi-o ia gura pe dinainte si deseori regret ca zic ceva fara sa ma gandesc de ce zic acest lucru si fara sa pun in balanta si fara sa gandesc care ar putea sa fie cea mai buna solutie.
Deci, intrebarea mea este: Ce as putea face sa anihilez aceste probleme comportamentale pe care le am?

Răspuns Câştigător
| Eva a răspuns:

Daca poti sa te analizezi atat de atent, sigur o sa poti sa te si controlezi! incepe cu o pauza... inainte de a spune sau a face ceva impulsiv, opreste-te si mai gandeste o data daca e bine sau nu happy