| Andukx a întrebat:

O scrisoare amuzanta pentru Mos Craciun. Cea mai amuzanta primeste funditaaalove struck

Răspuns Câştigător
| TeManancCuNutella a răspuns:

Mos Craciun cu parul cret d Craciun adumi un sot, cu parul blond si ochii albastri, ca tu nu ai sa-mi dai. straight face
Mos Craciun da nu uita, trebuie sa mi-l aduci cu sotioara ta, sa ne ducem sa sarbatorim in 4! Poate ne ducem si intr-un hotel...Sa vedem!
laughing
place? laughing
BYe kiss

2 răspunsuri:
| Ann17 a răspuns:

Draga mosule.....Cu totul ca esti bartan si ai riduri nu conteaza.Dar te rog taie`ti barba aceea ca parca e o carpa atarnata si lipita cu scoci.In ultima vreme am fost o fetita cuminte.In afara de miercuri, cand prietena mea cea mai buna m-a facut nebuna si eu am facut-o Vacutahappy Nu te supara pe mine si pun pariu pe 500 de lei(sub brad) ca si tu ai avut ceva conflicturi cu craciunita deci...te rog nu ma judeca.Sunt fumoasa sunt iubita, dar nu sunt rasfatata.Bine sunt rasfatata de parinti, dar tu in fiecare an imi aduci doar mandarine.Deja mi se fac bube de la ele.
Deci te rog, sa nu uiti de cei 500 de lei.
P.S nu au mai fost biscuiti la magazin, iar laptele s-a stricatlaughing)
Mersii batraneluleeee>big grin

| didilove a răspuns:

Nu as stii sa iti compun una, dar iti voi spune cateva lucruri scrise de copii in scrisorile lor catre Mos Craciun, sper sa te amuze:
*Mosule, as vrea sa am mereu 12 ani.
*Moşule, vreau să-mi cumpăr un păianjen de la magazinul cu animale şi te rog să vii tu să-l plăteşti. Vezi că magazinul se închide devreme în ajunul Crăciunului, aşa că ar fi bine să nu întârzii.
*După ce ieşi la pensie, crezi că aş putea să devin eu noul Moş Crăciun?
*Spui "Ho, ho, ho!" pentru că nu ştii să vorbeşti limbi străine?
*Ştiu că nu am fost cuminte anul ăsta, dar o să fiu anul viitor. Aşa că... ai putea să-mi dai un cadou în avans?
*De ce cobori mereu pe coş? La Polul Nord nu aveţi uşi?
*Poţi să o trimiţi pe Doamna Crăciun în locul tău? Mie mi-e frică de tine. [ce scumppuppy dog eyes]
*Promit ca nu-ti voi mai pune capacane pentru soareci pentru a te gasi a doua zi lesinat langa brad(nu pentru ca n-as vrea sa te vad, ci pentru ca faci tu ce faci, si mereu gasesc cainele in locul tau). Voi renunta si la camera de filmat pentru ca spiridusii umbla si fac trucaje in care te schimba pe tine in parintii mei. Esti tare smecher si nazdravan, Mos Craciune, fapt pentru care o sa trag de sfori si o sa-I spun lui Mos Nicolae sa-ti falimenteze fabrica de jucarii.