| Aenoenienanonim a întrebat:

O singura intrebare foarte simpla : -Merita sa imi dedic viata actoriei? ...pe plan financiar, moral, etc

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Merita pe plan sentimental. Daca vorbim de bani nu e chiar foarte multumitor. De obicei cine alege actoria alege cu sufletul, nu cu portofelul. Aici e vorba de satisfactii sufletesti, nu materiale.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Tu eşti singurul care poate răspunde la această întrebare... Dacă ai pasiune şi talent, simţi că în sufletul tău arde focul sacru, dacă acesta e visul tău, atunci merită, bineînţeles. Te vei simţi împlinit spiritual deşi recompensele materiale nu vor fi probabil direct proporţionale cu sacrificiul şi dăruirea ta. Dar, aşa cum a spus şi @soothe, dacă întrebi asta, înseamnă că e prea puţină pasiune...

soothe
| soothe a răspuns:

Depinde ce te intereseaza. Daca totul vine din pasiune, da. Restul si banii, vin dupa aceea. Nu vad legatura cu aspectul moral.
Dupa felul in care pui intrebarea se pare insa ca nu merita.

| Yarinn a răspuns:

Daca te gandesti la planul financiar, nu merita. Parintii mei inca incearca sa ma convinga ca a deveni actrita e un vis pueril. Desigur, mai am mult timp pana atunci, dar imi place actoria si vreau sa fac ce-mi place, indiferent de planul financiar.

| anason a răspuns:

Pe plan financiar nu merita.Nu mori de foame, dar nici bine nu traiesti. Doar daca ai un noroc chior si te faci remarcat.Concurenta e mare, invidia la fel...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci daca tu crezi ca o sa fie ceva de durata, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sandra Bulache ia 20 milioane de dolari pe un rol, Hana Munteanca a cistigat 25 milioane dolari anul trecut si exemple sint cit cuprinde, deci merita. Dar aici, in Romania sper ca nu ai aceleasi pretentii. Actorii pensionari de la noi krapa de foamewinking