| LoveUbutUdontCare a întrebat:

O va alege mereu pe ea in locul meu?
Sunt indragostita de un baiat...foarte tare
A fost prima iubire, l-am "uitat" oarecum, dar dupa o perioada, dupa ce am nceput sa vorbesc din nou cu el, m-am indragostit din nou. Are ceva aparte ce ma atrage mereu...
Problema este ca el a avut prietena cam 2 ani. Sunt despartiti acum de aproape 2 luni, si stiu ca ma place; dar s-a mai intamplat odata sa se desparta si a vrut sa fie cu mine, doar ca s-au impacat. Oricum, m-am certat cu el, iar acum...se pare ca totul a revenit

Banuiesc ca inca o iubeste, nu uiti o persoana asa usor; dar, totusi... ma va putea iubi vreodata? sau se va intoarce tot la ea? a spus ca de data asta e definitiv. Nu stiu ce sa fac? stie ca il plac, si eu stiu ca ma place, doar ca mi-e teama sa fac eu primul pas
nu vreau sa cad de fraiera in fata lui, si sa fie ea aleasa din nou.

Ce sfat imi dati?

(eu-aproape 18 ani, ei la fel)
FUNDA

Răspuns Câştigător
| adelutza29 a răspuns:

Pai macar merita sa incerci nu? decat sa regreti ca nu ai incercat.
Inseamna ca nu la- uitat niciodata cum adica l-ai uitat si cand ati vb din nou il iubesti asa ca nu l-ai uitat niciodata.
Eu zic ca merita sa incerci si trebiue sa il faci sa nu o mai vrea pe ea.
Succes!

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Singura solutie e sa vb cu el dar fii precauta.

| annakarenina a răspuns:

Uite id-ul meu :nestor_aav, iti detaliez mai usor.

| jasmine73 a răspuns:

Buna,am inteles despre ce este vorba,daca intr-adevar il iubesti sau simti ceva puternic pentru el nu este o injosire sa doresti sa-ti lamuresti niste lucruri,parerea mea personala este sa va intalniti si sa discutati,in acest fel vei putea vedea ce mai simte pentru tine si-i vei arata ceea ce simti pentru el,o relatie de durata si frumoasa se bazeaza pe sinceritatea ambilor parteneri,nu mai suferi degeaba, intalniti-va si vorbiti, va fi bine, ai sa vezi

| marya_4318 a răspuns:

Eu nu pot decat sa-ti spun ca mai bine este sa lasi rusinea de o parte si sa-i spui ce simti pentru el ca nu este nimic rau in asta ...si apoi ai sa vezi ca te va alege pe tine