| StaRmAgiC a întrebat:

Oameni buni va rog frumos daca mi-ati da un sfat c-am ce pastile sa iau atat incat sa ma aduca intr-o stare grava sau chiar sa mor.
Degeaba o sa-mi ziceti ca viata e frumoasa ca fac o greseala.
Viata asta nu mai e de mult pentru mine.
Nu mai am nimic.
Nu ma inteleg bine cu nimeni.
Prietenii ma dusmanesc care se afla in clasa cu mine va da-ti seama ca n-am pe nimeni din liceu cu care sa vorbesc si stau singura in banca sunt ultimul an.
Sunt si cu munca si cu scoala si abia pot face fazta pentru ca nici colegele de munca nu ma sufera dar si cele de la scoala ma vad o nesuferita doar fiindca lucrez altfel nu vad pentru ca ma evita fara motiv.
O sa ziceti ca poate eu sunt de vina cu ceva.
Nu sunt atat de populara.Gen sa rad sa glumesc sa am ce vorbii.
Sunt genul intr-adevar rad dar sunt mai mult serioasa.
Si multi imi spun ca nu stiu de gluma.Nu stiu ce inseamna la altii o gluma ca te jigneste sau iti vorbeste intr-un mod ordinar mai sunt chestii care si iti fac anumite lucruri neadecvate pe care eu nu le pot accepta gen sa imi faca pe la spate in gluma sau sa ma atinga in locuri nepermise dar eu sa las de la mine.
Poate degeaba sunt o adolescenta sunt o fraiera si nu mai am nimic si pe nimeni.
Doar imi doresc sa mor.
Vreau doar sa-mi spune-ti ce pastile sa iau.Si cer scuze daca am scris atat, simteam nevoia sa ma descarc cuiva ca nu mai am pe nimeni.sad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Toata problema ta e ca te raportezi prea mult la ce vor/zic altii despre tine si prea putin la tine.Ar trebui sa te doara undeva ca nu esti placuta de altii si sa iti vezi de viata taoh go on
Mereu vor exista oameni care te vor dezamagi.Ideea e sa nu mai investesti incredere in aparente.Nevoia de a ne inconjura cu oameni pentru a ne alunga singuratatea interioara e o prostie.De ce stai langa 30 de oameni care rad, glumesc si nu le pasa decat de distractie cand poti sa ai un prieten si bun? Si acel prieten sa fi chiar tu?winking
Moartea nu e o alegere din fericire. Ea vine.Cand/unde/cum e ultimul act al vietii si prefata mortiiwinking

11 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Nu incerc sa te conving de nimic insa vreau sa-ti dau ceva de gandit. Tu vrei sa dispari de pe pamant, nu? Tu vrei ca toate visele pe care cu siguranta le-ai avut sa dispara dintr-o data? Nu vrei sa mai visezi la o altfel de viata? Gandeste`te ca poti fii fericita daca vrei cu adevarat si daca incerci asta. Unii oameni sunt mai rai, poate printre colegii tai de scoala si serviciu se numara si din acestia. Ai parinti, probabil si bunici care te adora. Gandeste`te la ei, gandeste`te cat te iubesc ei. Dupa ce termini liceul, fiind intr-a 12-a nu mai ai mult, poti pleca din tara, intr-o tara straina te poti simtii mai bine, fiind cu alti oameni care nu te cunosc, poti sa ai multi prieteni. De ce vrei sa te opresti aici? Nu stiu pastile, sau altceva, insa crede`ma ca ce ti se intampla este o incercare din care sunt sigura ca vei iesi invingatoare. Iti mai spun ceva, incerca sa fii mai glumeata, daca nu poti sa razi, macar zambeste la gumele colegiilor tai. Sunt sigura ca vor observa schimbarea si te vor privi altfel din acel moment. Tu nu vrei sa fii mireasa? Nu vrei sa daruiesti viata unor micuti? Nu vrei sa ti se spuna intr-o zi, MAMA? Gandes`te cate pierzi, doar gandeste`te si sunt sigura ca te vei razgandi. Ai grija de tine, te pup!

| anyska a răspuns:

Dar de cine te iubeste nu-ti pasa? Sau tu te lasi practic omorata de cei ce-ti fac rau? Vrei sa le arati cat de slaba esti? Asculta la mine : Dumnezeu te iubeste! Si daca te omori singura nu poti ajunge la el. Nici unul din oameni aceia nu te poat atinge atat timp cat Dumnezu este langa tine. Si nu vorbesc de cel din icoane si de Adevaratul DUMNEZEU! Da-i o sansa ca El sa-ti dea o sansa! Daca esti in ultimul an cu atat mai bine. In curand nu o sa ii mai vezi pe colegii tai. Isus te iubeste si este de partea ta? Intrebarea este : vrei si tu sa fi de partea Lui?

Un mic sfat : Mergi la orice biserica penticostala din orasul tau si vormbeste cu pastorul de acolo! Vei vedea! Macar incearca!
Daca esti din Bucuresti da-mi un mesaj privat sa iti dau cateva adrese de biserici. Dumnezeu vrea sa te foloseasca. El are un plan cu tine!

| ѕα∂ gιяℓ a răspuns:

Daca esti in ultimul an nu mai am mult.thinking chiar nici un prieten? parintii tai? viata nu`i frumoasa uite ca nu ti`o spun. E ca o luptathinking Pentru nimeni`nu e viata frumoasawinking. Eu nu`ti zic nume`de pastile x_X.Chiar nu merita:O3.Iti dai seama cata lume ar suferii?puppy dog eyes.CRezi tu ca nu esti acceptata de nimeni dar sunt sigura ca pentru altii insemni foarte multstraight face.

| mary a răspuns:

Te inteleg perfect. la liceu eu am picat singura in clasa.si stateam singura in banca. dar acum sunt a X-a si stau cu o fata in banca dar era mai bine cand stateam singura. sa fii popular nu este totul. si mai ales sa ai multi prieteni... pritenii vin si pleaca. tot ce ai tu nevoie este sa te descarci unui prieten adevarat.si stii care e ala? familia! o mama nu iti va intoarce niciodata spatele oricat de mult rau i-ai fii facut.(nu in cazul tau). si o sora si un frate la fel. chiar daca se mai despart fratii ei raman frati. toata viata. pe cand un prieten... azi este alaturi de tine, te asculta iar maine te barfeste pe la spate si rade de tine.

ai zis ca esti clasa a XII-a. cum ai rezistat 3 ani de liceu asa poti sa o faci inca un an. si gandeste-te ca daca termini liceul o sa scapi de atatia oameni aroganti. tu axeaza-te pe invatatura si incearca sa iei o nota cat mai buna la bacalaureat. apoi sa te duci la o facultate... iar apoi sa-ti continui viata! pentru ca oricati prieteni ti-ai fi facut in liceu, la sfarsitul acestuia ii vei pierde.

nu stiu cat ti-a ajuns la inima din ce ti-am scris eu aici dar sa stii ca am facut-o din tot sufletul. si sper sa te fi convins sa nu-ti iei viata. daca as fi raspuns la intrebarea ta referitoare la pastile n-as fi fost om.asa ca ia-ti gandul... si capul sus! va iesi si soarele pe strada ta

| Angelyque a răspuns:

E un bun inceput ca ai scris aici :*
Daca nu iti poti face prieteni in jurul tau dc nu iti faci prieteni aici pe TPU. Cred ca sunt destui. Uite de exemplu poti sa'mi dai idu tau pe privat si mai vorbim
Nu merita sa faci tu vreo prostie nu iti fa griji ca o sa fie si mai bine
In plus nu cred ca cineva de pe aici chiar o sa-ti spuna cum sa faci prostia asta
Dar parintii tai? sau cel putin mama ta? nu poti vorbi cu ea?
Astept mesaju tau:*
si sper sa te razgandesti in legatura cu ce ai scris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea,
Păi tu eşti o fată deosebită, ei nu te merită. Vezi-ţi de drumul tău, învaţă, fă o facultate, fă-ţi o carieră... şi pe parcurs vei găsi oameni de calitatea ta, care te vor aprecia. Sigur că sunt mai puţini, dar există! Tu nu eşti o fraieră, eşti o perlă rară, dar proştii care nu au mai văzut aşa ceva nu ştiu să aprecieze. Un sfat: dacă ai timp, du-te şi activează într-o organizaţie de voluntariat, gen"Salvaţi copiii" sau altele, sunt multe. În astfel de organizaţii sunt oameni, tineri, adolescenţi diferiţi faţă de cei despre care ai scris tu, vei vedea.
Îţi doresc numai bine, iar dacă vrei, mai scrie-mi!
P. S. Si nu te mai gândi la prostia aia cu pastilele, sunt atâtea lucruri frumoase în viaţă pe care încă nu le-ai făcut...
Te rog, vino pe site-urile mele lecturirecenzate.ro şi 9abordare.
Vei găsi acolo unele lucruri folositoare, altele-distractive.
Scrie-mi. Povesteşte-mi despre tine. De ce spui "nu mai am nimic si pe nimeni"?
Iţi doresc linişte sufletească,
Iuefo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te dreaku atunci chiar i'ati viata cretino

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, salut, niciodata nu esti singura
eu sunt aici.si la fel va fi cineva.pentru orice. serios. pentru o carte, pentru un prieten, pentru un sarut, pentru a face dragoste, pentru a alerga in parc. oricand. eu acum as vrea sa te vad sa te strang in brate si sa te posed. sa te dezbrac si sa te am. si sa ma ai.

| abcdc a răspuns:

Nu gandi asa.Incearca sa te apropii de o colega sau un coleg, incearca sa vb cu el/ea si usor usor sa deveniti prieteni/prietene.nu ma pricep sa dau sfaturi dar nu cred ca prostie ca asta merita sa iti iei viata.nu stiu astfel de pastile si chiar daca as stii nu ti-as spunesad. daca vrei lasa-mi id-ul tau pe privat si mai vorbim. te vei simti mai bine daca te descarci in fata prietenilor. sper ca Dumnezeu sa iti lumnieze mintea!happyai grija de tinehappy

| florina_9096 a răspuns:

O sa incep cu viata e frumoasa... dar cum ai zis ca nu iti pasa nu vreau sa iti fac un rau dar daca vrei sa mori incearca sa bei chesti de astea care se stropesc plantele crying

imi pare rau ca team zis asta dardaca crezi ca e mai bine big grin te rog sa te razgandesti big grin

| florina_9096 a răspuns:

Viate e un diamant care nu trebuie sa il aruncam la gunoi ...gandestete ca esti un animal dragut si micut si ca toata lumea te iubeste ...si ca zice uite ce draguta e si altele... dar daca te omori toata lumea uite ce a facut aia uite cat de proasta e :X