| anonim_4396 a întrebat:

E prea târziu sa ma transfer la alta școală acum? Am niște probleme cu colegele de la mine

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Nu cred ca e tarziu, cel mai bine intrebi la secretariat. Si tu preferi sa renunti la scoala actuala doar pentru ca nu te intelegi cu niste colege? Daca noua scoala va fi mai rea decat cea veche? Nu cred ca exista cineva care nu s-a certat macar o data cu un coleg (sau o colega). Ai incercat macar sa te impaci cu ele sau si mai bine, sa le eviti?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Du-te și întreabă la secretariatul școlii dacă mai poți să te transferi.

| Anonima32145 a răspuns:

Adrian5575 are dreptate: chiar daca inca se mai poate gandeste-te bine. Nu se stie peste ce specimene poti da la alte scoli (sunt peste tot). Poate ca in cateva saptamani te vei impaca cu acele fete. Daca ai intrat la liceul dorit nu cred ca merita sa te transferi. Tu cunosti situatia si stii ce vrei, dar daca nu esti hotarata, mai gandeste-te. Si gandeste-te si daca pierzi oameni importanti, colegi importanti, daca profesorii sunt ok, vorbeste cu un psiholog daca e cazul (si nu, nu e pentru nebuni, e ceva complet normal). Bafta! Sper ca te-am ajutat.