| mirunapink a întrebat:

Oare ar merge o relatie:
fata-16 ani
baiatul-24 ani'?

8 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Eu una consider ca nu, adica baiatul si-a trait viata de adolescent acum sa ramana cu una de varsta lui(la fel de matura), el ar avea o relatie cu o fata de 16 ani doar daca e naiva, o poate manipula.Deci din perspectiva adolescentei indragostite pana peste cap ar merge(ar face orice sa ramana cu el), din perspectiva lui merge atat timp cat o poate controla, cat timp isi traieste ce i-a mai ramas din tinerete alaturi de o persoana mult mai tanara. Din punctul de vedere al celor din jur :ea e prostuta, el un sarlatan care se foloseste de ea.Sunt foarte putine relatii (cu o asa diferenta de varsta) care sa dureze asa ca mai bine nu te complici cu unul care va muri inaintea ta (sa presupunem)big grin

| Emma a răspuns:

De ce nu?
Nu conteaza varsta
Daca exista dragoste orice mergewinking
bafta!
Pupici:*:*

| pengu a răspuns:

Bineinteles, dar depinde de personalitatea fiecaruia; daca nu sunt pe aceeasi unda, daca interesele sunt total diferite si asa mai departe, nu va merge. tongue

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Daca fata gandeste mai matur, cu sigurantahappy
Si oricum, iubirea nu are varsta!

| MataaBa a răspuns:

Mai, e cam naspa treaba! Tu esti minora, el major. Daca intretineti relatii sexuale pe el il poate baga la corupere de minori(in caz de afla ai tai si nu sunt de acord) In fine, daca va iubiti si parintii stiu e OK! Daca nu...

| butterfly:X a răspuns:

Da, de ce nu? eu am cunoscut pe cineva care au avut o relatie care a durat 4 ani! fata avea 13 ani iar baiatul vreo 24! deci...
daca dragoste, respect si intelegere e, atunci v-a dura! bafta!

| laviniaerg a răspuns:

Depinde acum. daca va intelegeti bine si sunteti pe aceeasi lungime de unda, poate. dar trebuie sa ai in vedere faptul ca el are si alte treburi si poate ca nu o sa iti ofere toata atentia de care ai nevoie.

| IrInA_3016 a răspuns:

Clar dahappy nu conteaza varsta