| ghinionspecific a întrebat:

Oare cand vor intelege parinti ca nu mai stau lucrurule ca si pe vremea lor adica acum 20 de ani; ca deja m-am saturat de atatea tampeni ce sa fac eu daca tata n-a mers niciodata la terasa la un suc (sa nici nu mai pomenesc de bere) ca cica nu ia lasat parinti sa mearga nicaieri asta a fost acum 20 ani ce naiba oi sta doara toata ziua acasa si putrezesc de plictiseala tot timpu fac comparati intre mine si alte persoane (adica dc eu sunt prieten cu 100 baieti/fete care se mai stiu distra si unu e tocilar care sta toata ziua in casa etc eu trebuie sa fac cum faca ala
sau cel putin pana ma enervez si fac ca naiba de urat) duminica cand dormi tu mai fain pe la 9 desteptarea ca trebuie sa mergi la biserica (certuri zilnice pe tema asta)
din pacate stau in casa si cu parinti si cu bunici si ma tot bat la cap cu chestia asta cu biserica (ca ei sau pocait la 40 ani da pana atunci au trait si ei viata calumea distractie de astea acum mie imi zic multe s multe ca nu fac bine ce fac, bine domle lasa-ma si pe mine sami traiesc viata ca una am)
ziceti-mi si mie 2 vorbe cu care sai mai calmez ca deja mancat destui nervi cu prosti de astea

P. S am 18 ani big grin

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le zici ca ai crescut si nu mai esti copil sa te comande cum vor ei. cand ei pleaca la biserica tu ramai acasa si nu le faci pe plac pana se vor satura sa iti mai spuna chestii despre viata si o sa ai libertate.

| NatureSelf a răspuns:

Parinti vad, si stiu de aceasta schimbare, dar totusi neg so accepte. nu-si pot imagina cum sa se intampla asa ceva. de grija copiilor, nu de alt ceva.

| Musat_Andrei_1998 a răspuns:

Hey, vrei sa fii cu mine?
imi placi big grin