| EduardPaul94 a întrebat:

Buna TPU.scuze de categ.is super nervos x(. m-am certat cu ai mei. dar nu stiu dc s-au luat asa naspa. faza e ca ei imi reproseaza. dar de data asta aman2 odata.ca nu fac nimic toata ziua si k cica stau la calculator dupa ce vin de la scoala. k nu o sa fac nimic in viata no sami gasesc servici. dar nici macar odata no scos ceva bun de la mine numai d rau mi-a zis.in fine. bine mai. am zis eu.recunosc.atunci ma duc in oras sa ma plimb...nu-i bun.copii in timpul saptamanii invata. apii nici asa nici asa.si zic. apii eu ma rezum la ce am in casa. adica la calculator.de asta stua numai p el.mai citesc cate ceva.ma mai joc.asc muzica. vb cu prietenii.fiindca nu am toata ziua de inv. si tinand cont ca am 17 ani si sunt baiat. ei mi-au zis ca la varsta asta mie ar trebui sami fie gandul la scoala si nu la fete si la distractie. m-am enervat fiindca faza e ca ma tin dupa o fata de care m-am indragostit si chiar simt nevoia sa am pe cineva aproape...dar.doamnee.imi venea sa innebunesc. dracu ii mai intelege si pe astia. mi se pare o tampenie ce zic ei m-am saturat sa stau asa. sa ma bata la cap.si sa-mi zic ca nu sunt capabil cand sunt foarte capabil si descurcaret. voi ati patit asa vreodata? ceva sfaturi cum saa trec peste prostiile astea?

1 răspuns:
| DorothyAnn a răspuns:

Bun, sunt intr-o situatie asemanatoare cu a ta, doar ca-s fata si am 15 ani! tine cont ca ei te iubesc si incearca sa te vada ajuns un adult sigur pe sine! nu te certa cu ei, ia-i usurel si spune-le of-ul tau, ca vrei mai multa incredere din partea lor, si ca vei da si tu mai mult de acum in colo. este adevarat ca la 17 ani nu te poti abtine sa te indragostesti, dar trebuie sa existe un echilibru intre scoala si distractie. crezi ca pe timpul lui Ceausescu intra toata lumea la facultate? nu era cum e azi, una doua faci o facultate! intelege-i si rescpecata-i, totusi, sunt parintii tai!
succes, si te astept sa-mi spui cum ai procedat!