| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu mai suport,nu am cui sa ma descarc. Incep sa-mi doresc ca parintii mei sa nu stea toata ziua cu gura pe mine si sa fie ocupati sau sa n-aiba timp de mine. Nu mai rezist,la naiba, am 14 ani. Sa stau doar pana la 12, in vacanta? De invatat invat bine,recunosc ca nu ma duc la biserica,poate dar din An in Paste,dar cum naiba sa ai o mentalitate ca asta? Cand mama incepe sa povesteasca de bunici si ca o fac de rusine ca eu cica nu suport sa tin post ca na,mie nu*mi convine,ma iau toti nervii. Incepe sa dea in canapea,ma trage (usor) de par sau imi da cu palma la picioare si bate din gura in continuu,si cu toate ca este din oras,adica nascuta la oras,vorbeste ca la tara cand tipa,si crap de nervi.

Ce naiba sa fac? :l Ca sincer nu ii mai suport, zici ca suntem cu 200 de ani in urma la cum gandesc uneori. Cum sa-i las sa stau mai tarziu? Ce sa fac sa nu-mi mai comenteze? crying funda!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rezisti pana o sa mai cresti si nu vor face la fel

| Me01 a răspuns:

Buna, imi pare rău pentru tine dar momentan nu ai ce sa faci, buni, răi sunt părinții tai ( știu ca nu ii place ce am spus dar e adevarul ). Singurul lucru care cred ca i-l poti face e sa fi indiferenta si sa faci ce spun iei pana la 18 ani sau incerca sa Vorbești cu mama ta atunci cand ea e calma si explica-i ce te doare si ce îți doresti si poate o sa te înțeleagă.
Ai grija de tine

| TheMiningSheep a răspuns:

Stiu eu cum sa te ajut big grin
Eu stiu toooooot... Serios :3
Adaua-ma pe skype
GRGMULTIMEDIA

Trebuie sa detii controlul.
Totul sta in psihologie.
Eu nu merg la biserica nici odata.
De fapt cred ca biblia e o poveste.
La fel si Mama mea.
Nu... Nu sunt bun la scoala.
Am 15 ani.
Si acum e 02:51 si mai stau XD
Pot sa stau treaz pana maine daca vreau. Doar scrie-mi pe skype daca vrei sa te ajut.

| KinderRM a răspuns:

Bună.

Se vor trezii în momentul în care vei fi plecată de acasă într-o escapadă de o noapte, la un majorat, la un chef, banchet etc. Atunci se vor întreba de ce te-ai distrat atât de bine şi de ce nu vor mai putea să te ţină în frău. Tot ce trebuie să faci, este să suporţi pentru că sunt părinţii tăi. De la o vârstă nu îţi mai pot impune nimic. Deja şi tu eşti exagerată cu " Ce să fac să nu-mi mai comenteze? ", ei sunt părinţii tăi cam au dreptul. Nu te poate obliga nimeni să faci ceea ce nu vrei, nu înţeleg de ce ei fac asta când de fapt nu ar trebui. Mai dau şi în tine, asta da comportament de comunist. Degeaba sunt cu Dumnezeu dacă nu ştiu să se comporte cu tine.

| Meli2314 a răspuns:

Nu ca dau in mine, dar se enerveaza tare si mai imi scapa cate o palma la picioare, sau ma apuca de par si ma fac sa-i privesc in ochi. crying

| Meli2314 a răspuns:

Ei asa nu sunt rai, imi dau cati bani vreau eu, ma lasa unde vreau eu... Am tableta, telefon, calculator... Doar a de o perioada cred ca sunt si ei mai stresati si cred ca nu vor sa auda galagie dupa 12 noaptea... Ii inteleg intr-un fel. Dar eu tot vreau sa stau pana la 12 la calculator, multi prieteni stau sad

| Meli2314 a răspuns:

Nu sunt ateu

| Maiuta a răspuns:

Pai poti sa le spui ca esti ateu( nu ai o religie),daca esti, dac cred ca asta ar inrautati situatia. uite cf eu: spun da, dau din cap si plec. stiu ca e greu sa taci, si mie imi e greu, dar fi indiferenta! da-i in mama lor de crestini comunisti si boi. happy

| mirrumirunik a răspuns:

Incearca sa porti o discutie serioasa cu ei in care sa le spui ca nu mai ai 8 ani si ca ai mai crescut si ca ar trebui sa mai faci si unele lucruri singura.Sa-ti dea mai mult spatiu.