| anonim_4396 a întrebat:

Oare prostia este contagioasa?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Daca stai de mic in preajma unor persoane cu nivel redus de gandire sunt mai sanse sa devii la fel. Nu este o relatie directa, dar prostia influenteaza pe ceilalti.

8 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu.Dar chiar dacă ar fi fost nimeni n-a murit din prostie. happy

| Axys a răspuns:

E o obisnuinta minciuna si prostita e o o obisnuinta oare sinceritatea si respectul e o munca sa o capeti.

| Axys a răspuns:

Sincera sa fiu prostia in zioa de azi pentru unii e pe locul 1

| Axys a răspuns:

Dar sti ca e o vorba prosti castiga mereu si cei destepti muncesc mereu..sa fie si ei luati in seama de ce vezi atatea cocalari la tv slabi de minte pff

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este la modul in care se gandesc multi, dar intr-un mod mai figurativ e. Oamenii sunt influentati de oameni. Una e sa traiesti portretul lui Einstein pe perete si sa le insufli copiilor tai dorinta de cunoastere si alta e sa le dai sa asculte Guta in fiecare zi. Normal ca o sa deprinda prostia de la tine in cel de-al doilea caz.

| MEduard a răspuns:

Da, este.
Prietena mea a avut o prietenă mai panaramă, chiar nu era un exemplu de urmat. Mereu auzeam lucruri rele. Eeh şi de la o vreme, prietena mea tot îi copia din gesturi/fapte/vorbe. Până când m-am săturat şi am zis gata. Peste imediat câteva săptămâni mi-a scris un ditamai romanul, iar imediat la câteva zile mi-a demonstrat că mai merită o şansă. Şi din asta rezultă că prietenia este contagioasă.

| Simion_Ana_2000 a răspuns:

Cu siguranta! Daca iti petreci timpul cu o persoana de nivel scazut o sa te traga la nivelul ei!