| Natassha a întrebat:

Oare sa ma machiez, sau nu, la banchet?
Voi, fetelor, ce credeti?

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

E o ocazie unica, putin machiaj nu strica.

| yellowalien a răspuns:

Machiaza-te subtil, natural, doar cat sa-ti accentuezi putin trasaturile. Machiajul trebuie sa sublinieze frumusetea naturala, nu sa acopere fata ca sa poti desena pe deasupra o alta... happy
Aa! Si inca ceva! Unor fete le sta mai bine nemachiate, asa ca nu e obligatoriu sa te machiezi doar pentru ca toate celelalte colege ale tale se machiaza! happy
Distractie placuta la banchet!

| Mirela a răspuns:

Daca vrei da, eu am sa folosesc fondul de ten yawn ca m.am trezit sa merg la solar de abia acum pe ultima 100 de metri deci degeabaoh go on +rimel+lipgloss+ fard de pleoape auriu :X imi sta bine ca sunt blonda[dar nu in exces, putin acolo love struck ca sa nu arat ca intr-o zi obisnuita la scoala] >big grin

| ancutsa410 a răspuns:

Un machiaj discret nu ar strikahappypana la urma e o ocazie speciala

| Petronela a răspuns:

La banchet te poti machia dar il limita bunului simt

| Blue_2059 a răspuns:

Daca nu esti hotarata, dar optezi pentru make-up, incearca ceva natural, in ton cu tinuta abordata.

| PunkyA a răspuns:

Da... dar in limita bunului simt!
Adica poti sa dai cu ceva fond de ten(mai ales daca ai nevoie), un lipgloss, un rimel, un creion de ochi...si poate niste fard de obraz!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asi zice sa te machiezi e o ocazie importanta pentru tine si numai o data esti pe cls aviii a [presupun ]. Si eu o sa ma machiezi dar nu extravagant. spre sa-ti fi fost de ajutor.multa distractie.