| LalLyBoOmD a întrebat:

Of, TPU! Deci este vorba de un baiat >:"... El mereu se dadea la mine si alte chestii, a vrut sa ma sarute, dar eu l-am cam refuzat, adica nu stiu de ce, mi-a fost rusine si teama ca sa nu se intample ceva rau si sa nu iasa bine, etc, iar acum cred ca nu ma mai place, dar eu il iubesc! Nu pot sa-i spun, pur si simplu nu pot! Deci, ce sa fac? Cum sa-l recapat? Nu prea le am cu glumele, mai ales in preajma lui, imi vine sa ma balbai cand il vad si sa ma holbez ca o statuie laughing! Si cand ma vede nu prea ma baga in seama, chiar daca pe mess vorbim in fiecare zi! El sta si mai departe de mine, l-am cunoscut datorita unei prietene big grin. Faza e ca toti il cunosc in carterul sau si cand plec pe la prietena mea si-l vad (sunt verisori) imi vine sa ma duc la el si sa-l sarut, dar or apare mama ei, ori prietenele ei sau prietenii lui si nu suntem niciodata singuri. sad Ne cunoastem de ceva timp, si mereu imi facea "apropo-uri" si de fapt mi-a spus ca ma place pe mess, dar apoi nu prea a mai vorbit cu mine, iar apoi am adus asta in discutie si a spus ca inca ma place, dar ca nu crede ca putem fi impreuna, adica nu a spus-o, dar cred ca a gandit-o! Si acum ce sa fac, mai mereu il vad! Cum sa-l atrag, ce sa fac, of! Si el e si frumos, si multe il plac, cum sa scap de ele? laughing Fundaaaaa si voturi cat mai multe!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Aceiasi problema, acelasi raspuns... M-am plictisitlaughing
Realizez ca daca tu nu-i spui ce simti pentru el, vine una mai tupeista, ii spune si tu il pierzi?
Nu risti nimic daca-i spui ca-l placi.
Si fetelor, NU mai incercati sa ghiciti ce gandesc baietii... NU puteti, e imposibil, nici noi nu prea stim ce gandimlaughing la noi in cap sunt ponei si veverite cand vorbim cu fetele, sau cel putin la mine.
Oricum, ideea e ca fetele nu trebuie sa incerca sa citeasca in mintea baietilor, si baietii nu trebuie sa riste sa citeasca mintea fetelor, pentru ca risca sa iasa scandallaughing
Nu cred ca stii ce naspa este sa iubesti cu atata pasiune, cum o faci tu, adica asta stii, dar nu stii si sper sa nici nu stii durerea pe care o simti cand vezi ca persoana pe care o placi atat de mult e cu altu/alta.
Io am patit-o. Pur si simplu imi venea in minte faza cu "e o curva boule, nu merita", da alungam gandu ala, pe omuletu ala care-mi zicea astea, eu-l bateam si-l aruncam...
Faza e ca intr-o zi am vazut-o pe aia cum se lingea cu 2 si atunci omuletu a venit si mi-a zis "ti-am zis eu", da prea tarziu, ca inima imi era praf si pulbere.
Oricum, povestea ca povestea, dar hai sa trecem la intrebarea ta si sa sarim peste aventurile mele cu singura fata din viata mea (sunt cam praf la femei, am zis mai sus de chestia cu poneii si veveritele)...
Trebuie sa-i spui ce simti ca altfel risti sa-l pierzi, sa vina alta sa-l ia, si clar nu vreau sa experimentezi starea aia ciudata si dureroasa pe care am simtit-o eu.
Spune-i. Nu pierzi nimic. In cel mai rau caz o sa te ia de gat, o sa te puna langa un zid si o sa te sarute de o sa-ti faca parul maciuca...
Si in cel mai bun caz o sa-ti zica ca te place si el, si o sa te sarute, dar mai calmtongue

| LalLyBoOmD explică (pentru MenInShadow):

Hei, m-ai facut sa rad rau de tot la partea cu veveritele si poneii rolling on the floor, dar stii, mi-e frica sa-i spun, deoarece acum nu se mai poarta la fel ca la inceput, probabil s-a dat batut, nu stiu, nu ma mai gandesc ce este in mintea lui. Noi mergeam si la inot impreuna, iar el flirta cu toate fetele, adica vorbea cu ele laughing, iar eu, ca proasta, m-am enervat o data si el m-a vazut suparata si ma tot intreba ce am, dar nu i-am spus, iar in seara aceea, i-am spus ca e ciudat ca se da la toate si ca mi-a zis mie ca ma cam place, ei bine, de atunci nu s-a mai dat la. TOATE fetele, dar nu cred ca a facut-o pentru mine, ma rog. Si el nu stiu daca m-a placut chiar cu adevarat, ca ar fi facut un pas si nu s-ar mai fi gandit doar la veverite, dar oricat as vrea sa-i spun ca-l plac si altele, nu pot, ma gandesc ca daca imi va spune nu, va fi stupid si poate isi va batea joc de mine, adica eu nu cred, dupa cat il cunosc, dar mai stii? Multi au spus ca ne placem reciproc si inca barfesc, dar stii cum sunt copii astia, doar isi bat joc de noi, nu ne ajuta. Si stii ce e naspa? Cum am spus, cand ne vedem, parca nu ne cunoastem, iar pe mess vorbim, nu chiar incontinuu, dar macar ne spunem mai mult decat buna, cf. Si nah, ce sa fac, nu pot sa-i spun, mor de rusine si am sa incep sa ma balbai laughing, of. Cum sa-ti spun, sunt dura, dar timida laughing. Uite, fata de TOATE prietenele mele, eu am avut multi prieteni, chiar daca nu am 20 de ani, dar pe el chiar CRED ca-l plac, si am mai patit asta cu altul, si cand il vedeam ca se saruta cu o prietena de-a mea, Doamne, imi venea sa o iau de cap, iar cand s-au despartit nu mai puteam de bucurie laughing! Acum mi-a trecut, dupa 4 ani grei laughing. El nu cred ca are experienta cu fetele, chiar mi-a zis asta intr-un fel ciudat! Eu iti dau funda, si daca ai mai putea sa ma ajuti, iti trimit un mesaj privat cu mail-ul meu unde putem vb big grin! Mersi mult de tot! Si inca nu pot uita partea cu veveritele, mor de ras! laughing)

1 răspuns: