| anonim_4396 a întrebat:

Ofert fundita! Am impresia ca sunt urat si cateodata imi pierd increderea...stau destul de prost cu fetele am nevoie de o parere sincera oricat de dureroasa ar fi, de preferat de la o fata. poza cu mine:

http://i.imgur.com/731yq1b.jpg

chiar asa trasaturi urate am? :| cum spun toate fetele :(

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu esti o persoana urata asta nu o spun pentru fundita sau din politete doar sti ca sunt sincer, sincer eu spun ca esti dragut, man mai coboara standartele alea frumoase se cred printese sa stii, alege una mai uratica importanta e iubirea mann, bafta multa mult noroc baga sala

| OnuOnulică a răspuns:

Nu sunt fată, dar garantez că arâți ok. Nu ar trebui să-ți pese de nici o părere.

| neutrino a răspuns:

Esti un tanar normal, probabil ca stai mai prost cu increderea in tine.

| LoveSleep a răspuns:

Acum că ai aflat cum stai cu fizicul, ia întreabă și de creier!

| Doub a răspuns:

Eşti atât de fraier, ai nişte ochi tare frumoşi.
Problema e la tine, stai foarte prost cu stima, iar fetele iubesc băieţii încrezători şi siguri pe ei.

| DeathOfDreams a răspuns:

Ce ochi faaini
Buuut
Why so serious? laughing

Ai trăsături drăguțe, trebuie doar să ai mai multă încredere în tine.
Cum s-a zis și mai sus, fetele iubesc tipii încrezători.

| GoldandSilver a răspuns:

Arati foarte bine! Incearca sa ai incredere in tine! Si sa nu uitam de dezvoltare personala! Nu te mai lua dupa opiniile altora si fii tu insuti! Alege-ti bine prietenii! Funda?

| lovecats123 a răspuns:

Semeni cu tatal meu in adolescenta. Nu pot sa cred. Te asigur ca. Pe la 25 de ani era extraordinar de frumos.
Dar in secolul asta se poarta mai dur. Ce ar fi sa incerci o atitudine mai sigura pe tine?

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

Esti dragut, ai venit doar sa culegi complimente.

| AnarchyUK a răspuns:

Unii oameni vor crede că ești urât, alții vor crede că ești chiar drăguț.
Eu personal cad în a doua categorie.
Ideea este următoarea: în primul rând, deși este adevărat că primul lucru pe care un om îl vede la tine este fizicul, părerea lui despre tine (chiar și cea legată de cât de frumos ești) se va construi mai departe și pe baza personalității. Adică, gândește-te. Dacă tu vezi o fată care se comportă total opus față de cum îți place ție, pur și simplu este rea, te seacă de viață, ți s-ar părea super, super frumoasă? Doar în cazuri reale.
În al doilea rând, cum au spus și ceilalți, există persoane care deși sunt frumusețea de pe Pământ în mod evident, încă cred că arată nașpa. Pur și simplu asta văd ei în oglindă, asta este imaginea pe care și-au creat-o în creierul lor. Și chiar dacă un milion de oameni îi vor spune că nu e adevărat, la finalul zilei nu-i va crede. Așa că, da, felul cum arăți depinde și de felul în care tu te vezi. Consolidează-ți încrederea în tine. Și, oricum, dacă tu crezi că ești urât, cei din jur vor absorbi în secret această părere și vor considera la fel. Pur și simplu se întâmplă.
Iar în ultimul rând, ca să ai o părere mai bună de spre tine (și tu și ceilalți), fă lucruri care îți vor îmbunătăți fizicul. Cu asta vreau să zic că, dacă vei mânca sănătos o perioadă, la un moment dat vei spune: „chiar arăt bine acum.". Dacă alergi câteva ore, după ți se va părea că ești mai okay decât acum o săptămână. Pe scurt, fă pur și simplu chestii care te ajută să-ți mărești stima de sine.
Sper că te-am ajutat.

| Sfatuitoarea01 a răspuns:

Buna, eu sunt fata si iti spun sincer ca arati bine. Citeste niste carti bazate pe dezvoltare personala, te vor ajuta.

| Miriam5 a răspuns:

Bună! Nu, nu eşti urât chiar deloc. happyIncearcă să ai mai multă încredere în tine, până la urmă şi asta le atrage pe fete. Ce e al tău e pus de-o parte! Acea fată cu siguranţă o sa-ti aprecieze trăsăturile morale, nu cele fizice! :*