| anonim_4396 a întrebat:

OFF DOAMNE.nu stiu ce sa fac.deci.am fost cu niste prieteni la Biserica.sa ne rugam.si fara sa stiu am trecut prin fata altarului.si dupa ce s-a intamplat o prietena mi-a atras atentia. dar eu habar nu aveam ca e mare pacat sa treci prin fata altarului.NU AM STIU! si mi'e frica sa nu mi se intample ceva rau. aveti cumva idee ce sa fac? sau ce inseamna faptul ca am trecut prin fata altarului fara sa stiu ca e pacat?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiurea! Sunt tot felul de superstitii. Singurul lucru care este interzis este sa intri in altar. Barbatii au voie pe o anumita usa. Preotii si cantaretii (diaconii) au voie pe toate.

| annkaa a răspuns:

Eu nu am auzit asa ceva...si eu am trecut mai demult,:-s nu stiu daca se intampla ceva ceea ce cred ca nu e posibil, mai ales daca nu ai facut-o intentionat, a fost o greseala

| AlexyLuvvU a răspuns:

N-am auzit in viata mea ca ar fi pacat o.o Oricum daca nu stiai nu cred ca e pacat deci .calma.nu se intampla nimic.

| ella369 a răspuns:

Nu ti se intampla nimic. Stai calma. E un pacat cum se zice "fara de voie".

| Bratzz a răspuns:

Stai linistita. Si eu am trecut odata cand eram mai mica. Nu stiam ca e pacat, asa ca nu am patit nimic. Roaga-te la Sfanta Fecioara Maria (pentru ca e foarte milostiva) sa te ierte, si ti se va ierta pacatul. Pentru ca nu stiai nu are ce sa ti se intample asa ca nu te ingrijora. :*

| amma_2887 a răspuns:

Pai chiar nu am idee cand e forba de biserici dar cred ca ar trebuisa te rogi si sa ai ceri iertere lui Dumnezeu daca zici ca e aatat de rau

| d3utzsa a răspuns:

Atata tmp cat nu ai jtiut nu crd ca are ce ti se intample...

d-zeu stie ce e in mintea fiecaruia si el stie cel mai bine ca nnu ai fqt asta intentionat!

stai fara grija ca nu ti se intampla nimic credbig grin:*

| Polaris a răspuns:

Satan o să te bântuie tot restul vieţii iar părinţii tăi vor ajunge în iad. Unde vei ajunge şi tu dacă nu te călugăreşti.

| amor a răspuns:

Nu-ti fie frica pur si simplu trebuie sa te rogi.nimic rau nu ti se va intimpla. Domnul nu face rau nimanui sa stii asta