| Louys a întrebat:

Salut TPU!
Uneori, in unele situatii, cand este sa incerc ceva nou, imi este frica. Nu stiu de ce imi e, poate de esec, cu toate ca situatia de multe ori nu e critica.
Spre exemplu, cand am fost prima oara la Lasertag aveam emotii sa nu pierd, cu toate ca daca pierdeam, urmatoarea zi ma trezeam si nu s-a intamplat nimic.
Aveti idee cum as putea scapa de aceasta frica? Incerc sa fac ceva, in trecut mi-a iesit, doar ca acum am iar aceasta frica, si nu mai reusesc...

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna.
Gandeste-te fie ce o fi. Nimeni nu este perfect.
Gandeste-te ca nu exista esecuri ci invataturi.

Răspuns Apreciat de Editori
| TudorDD a răspuns:

Îți schimbi perspectiva vieții, așa treci peste frică. Spune-ți așa: "trăiesc pentru a experimenta! Am primit o viață ca să învăț lucruri noi, ca să trec prin diverse etape și întâmplări! Trăiesc ca să învăț, ca să experimentez ce viața are de gând să-mi ofere!". Viața îți dă zâmbete, îți dă lacrimi, îți dă pace, îți dă nervi, îți dă bine și-ți dă rău, îți dă plăcere și durere, viața e gata să-ți dea multe, iar tu nu poți decât să primești și să te bucuri de călătorie. De ce să te temi? Bucură-te că tu călătorești acum pe apele vieții! Dă-i înainte! O să fie bine și o să fie rău! Distrează-te pe drum că înveți și că experimentezi lucruri noi!

2 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Curaj bro și ai sa reusești vrei tu sa faci acolo.