| anonim_4396 a întrebat:

Offf...
Am 14 ani si 173cm si chiar imi doresc din tot sufletul ca pana la varsta de 20 de ani(sau cand se termina perioada de crestere) sa am 1. 80cm--1. 85cm...
Din pacate acest vis este unul distrus pentru ca nu am cum sa mai cresc inca 12cm in doar vreo 5 ani...
Sunt atat de trist TPU! Atat de trist!
Va rog!
Tatal meu are 1.76, bunicul meu 1.80, iar unul dintre strabunicii mei a avut 190 si ceva inaltime. Mama mea are 1. 63cm. Chiar cred ca daca m-as alimentat corespunzator si as fi dormit destul in loc sa pierd noptile uitandu-ma la telefon pe ascuns as fi crescut mai mult...
Ceva sfaturi please. Daca stiti niste metode sigure de crescut inaltime vi le primesc cu bratele deschise si cu sincerul,, multumesc" pe buze!
Nu stiu daca am postat la categoria potrivita.

4 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Practica un sport gen inot sau tenis

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu visez la o fata frumoasa care sa nu adore alcoolu ei tigara da nu gasesc

| Fancyuiop a răspuns:

O să mai crești lasă...

| 1Marinn1111 a răspuns:

Dacă la 14 ani ai atat cu siguranta vei avea 1.80. Poti creste in înălțime prin sport, in general baschet ( Poti juca in timpul liber), sărituri, atarnatul pe bara. Si orice sport te dezvolta ( fie ca r fotbal, alergat, sala). Eu zic ca daca la 1r ani ai înălțimea care ai zis o atunci cu siguranta vei aveam minim 1.80