| War4Ever a întrebat:

Offf...Fiti atenti eu am o prietena de 3 saptamani si ne intelegeam perfect pana am aflat ca ea a inceput sa se imprieteneasca cu un pusti mai mic decat noi...se pare ca pustiul ala o ifluenteaza intr-un fel si ii spune mereu sa scape de mine(cand am aflat asta l-am batut foarte rau)dupa apata, prietena mea nu a mai fost la fel si mi-a cerut o pauza pe termen nelimitat, ce sa fac? cum o recuceresc?cryingfetelor ajutati-ma ca voi stiti ce e in capu` unei fetestraight face

Răspuns Câştigător
| alina58 a răspuns:

In primul rand, daca l-ai batut pe baiatul respectiv nu ai castigat absolut nimic. Bineinteles, prietena ta se simte prost pentru ca el a luat bataie din cauza ei. Deci nu ai facut decat sa ii aproprii mai mult.
In al doilea rand, poti sa imi spui cum ai aflat ca ea e prietena cu baiatul acela, si ca el o influenteaza sa se desparta de tine?
Ai spus ca vrei sa o recuceresti. In cazul asta, vorbeste intr-o zi cu ea. Sun-o si intreab-o daca poate sa iti acorde 5 minute pentru ca trebuie sa vorbiti ceva foarte important. Sunt convinsa ca nu o sa te refuze. Spune-i ca iti pare rau pentru ce ai facut, dar ai fost orbit de gelozie.

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu asa se rezolva lucrurile. Trebuia sa vorbesti cu prietena ta,pentru ca e vina ei in toata treaba asta. Deja nu mai ai ce sa faci,in locul tau i-as respecta decizia si as lasa-o putin in pace, dar totusi, cere-ti scuze pentru ceea ce ai facut.

| LadyNaty a răspuns:

Probabil agresivitatea ta a socat-o. Poate te stia altfel, poate ala i-a luat mintile, in sensul ca a influentat-o intr-un mod gresit(se intampla mereu).De ce nu iti ceri scuze? Poate ea tinea la el.Ar fi frumos sa te duci la ea cu un buchet de flori si o cutie de bomboane cerandu-ti scuze(asta,cu siguranta,o impresioneaza).Si cel mai probabil s-a simtit jignita din cauza faptului ca ai reactionat asa, ca te-ai bagat peste viata ei si nu ai avut incredere in ea. Poate a socat-o.Pur si simplu incearca sa ii arati ca poti fi si altfel. Daca tii atat de mult la ea, arata-i ca ai si laturi bune.Ai grija de ea si sa nu mai ai asemenea comportament.Incearca sa ai incredere in ea! Succes!

| ionutzul31 a răspuns:

Te duci la ala si ii dai cafteala pana intra in spital.Cnad il mai vezi,ii dai iar cafteala,pana vine in genunchi la tine sa iti ceara scuze. Daca nu ai fata, macar sa te simti si tu bine.
In ceea ce priveste recuceritul, nu prea ai sanse sa te joci cu inima unei fete asa cum face ea cu tine.Sorry...

| Anarki a răspuns:

Auzi tu sa stii ca nu-i singura fata de pe planeta si ionutzul are dreptate daca nu o ai inapoi caftestel pana cand ii faci parcare din masele! Si oricum ea de ce il crede am senzatia ca tine cu el thinking