| powerofasmile a întrebat:

Ok, am facut iar o problema! Eu de obicei fac curat in fiecare camera din casa si azi m-am trezit de la 5 ca o sa plec dupa-amiaza de acasa si sa am totul pregatit.Bun, totul a mers bine pana cand am iesit din camera parintilor mei dupa ce le-am facut curat in camera si am inchis usa si a iesit clanta si a cazut si inca ceva, de fapt am ramas iar cu clanta in mana.=)Am mai patit asta cand erau parinti in camera si ma rog au facut clanta dar acum? Ce pot sa fac?! Mi-e si frica sa le mai zic cand or auzi ce am facut si de data asta, asi putea face ceva?!

8 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut!
Mai intai, daca parintii tai sunt plecati, lasa mobilul deoparte si asteapta sa se intoarca ca sa le dai vestea. Nu iese niciodata nimic bun daca le spui ceva de genul asta la telefon (stiu din proprie experienta). Primul lucru pe care il spui sa nu fie in niciun caz "Scuze!" sau "Imi pare rau!", fiindca se enerveaza mai rau. Le spui direct ce ai facut, recunosti ca ai mai facut-o de ceva ori, dar adaugi ca asta inseamna ca e o problema cu clanta ca in niciun caz nu poti fi atat de neindemanatica! Daca totul merge bine, poti adauga ca tu doar faceai curatenie ca de obicei. Asta are sanse sa le atraga atentia asupra lucrului bun pe care il faceaiwinking Daca nu merge bine, renunta la replica asta!
Pentru orice te decizi sa faci, iti urez succes, pentru ca sigur vei avea nevoie!

| katomika a răspuns:

E doar o clanta
nu'i nimic grav
spune-lewinking

| powerofasmile explică (pentru katomika):

Suuuuure~infara de faptul ca nu e grav, cred ca e 12-a oara cand raman cu o clanta in mana, si nu-mi arde de o "lectie de viata"despre "cum sa fi atent cu o clanta".

| katomika a răspuns (pentru powerofasmile):

Nu-i vina ta... pff... spune-le sa repare clanta
daca aia e una care se strica incontinuu trebuie schimbata

| Anne_Cristina_1993 a răspuns:

Nu e mare lucru. O sa suporte ei vestea ca nu e sfarsitul lumii. Eu cred ca ar trebui sa le spui, si atunci vei sta fara probleme ca le ascunzi ceva. Sper ca te-am mai relaxat...

| Ea_Ana_1997 a răspuns:

Chemi pe cineva care poate sa repare clanta, de preferat un adult

| Cristofer_Ebert_1992 a răspuns:

O lispesti la loc=]]

| powerofasmile explică (pentru Cristofer_Ebert_1992):

Problema este ca a mai cazut ceva, chestia aia ca sa o poti deschide in afara de clanta. SUNT EXTRAORDINARA, sunt obisnuita sa raman cu clante in mana dar de data asta mno` no iesit bine, ca e la mine acasa, cand era la altu era mai misto.