| Sanddaddy a întrebat:

Ok boys, un student de arte aici, curioasa sunt, stiu. Vreau sa stiu daca la arte, studentii sunt mai openminded si mai diversi decat de obicei. Adica na, asa imi imaginez eu ca e dar Romania e Romania si nu prea stii la ce sa te astepti

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si daca nu esti la arte esti inchis la minte? eu sunt deschis la minte, spre absolut orice

| Sanddaddy explică (pentru RAY):

Nu, dar niste prieteni din Germania mi-au povestit ca sunt o multime de persoane lgbt mai ales la arte

| Sanddaddy explică:

Btw i wanna emphasize "mai openminded decat de obicei". Nu voiam sa se inteleaga ca restul sunt inchisi la minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ironic. Cei adevarat inchisi la minte (cei de la arte) se cred openminded SI mai au tupeu a zice de ceilalti ca sunt inchisi la minte...
Efectul Dunning–Kruger iti spune ceva? Esti praf si te crezi ca le stii pe toate, asa se intampla... Sursa: https://en.wikipedia.org/wiki/Dunning%E2%80%93Kruger_effect

| Doja a răspuns:

Blackfire a subliniat f bine. Cei care se dau cei mai toleranti si "deschisi" sunt de fapt cei mai intoleranti, ingamfati si limitati pseudo-intelectuali.

Daca trebuie sa faci mare act de virtutea ta, de toleranta ta atunci inseamna ca o faci doar ca sa pozezi. Plus ca toleranta este o dovada directa a faptului ca nu suporti anumiti oameni.

Prin definitie, sa fii tolerant inseamna sa suporti lucruri care nu iti plac.

Deci cine o arde tolerant recunoaste ca le-ar da foc, dar tipa sus si tare cat de "rezistent psihic" e.

Poate ar trebui sa cauti oameni cinstiti in loc de toleranti, "deschisi" sau alte cuvinte.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Poate e un cult ascuns acolo si noi nu avem habar :O

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Sanddaddy):

Adica daca in Germania sunt niste gay pe la o facultate de arte astea inseamna ca toti studentii la arte sunt deschisi la minte expentand pe aia din Romania?

| Ara997 a răspuns:

Sa intelegem ca studentii de la medicina, informatica, inginerie, etc is niste igusti la minte si niste timpiti?
adica daca esti la arte asta garanteaza automat openminded?

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da,poate sunt aliens care se cred aroganti