| CosmyLlpop a întrebat:

OK, deci faza e ca la scoala sunt niste prosti care se iau de mine si de alte prietene de-ale mele si ma enerveaza ingrozitoor. Nu trece o zi fara sa nu spuna ceva despre mine angry. Si cand ma gandesc ca trebuie; sa merg iar la scoala sa ii aud cum sun tot felul' de lucruri la adresa mea, cum ma fac proasta si tot felul' imi vine sa imi dau pumni! Ei nu au fost cu noi in clasa pana anul' trecut si la inceput am crezut ca asta era problema, pentru ca nu erau adaptatii si chestii de genu'. Dar nu e asa. spuneti-mi de ce fac asta si cum pot sai opresc odata!

Răspuns Câştigător
| Baby a răspuns:

Nu`i baga in seama. Poate sunt gelosi pe tine si prietenele tale. Prefate ca nu exista. Daca nu merge comportate frumos cu ei, saluta-i si atat. Nu te enerva cand fac chestii de genu si te jignesc pentru ca o sa aiba o oarecare satisfactie sa vada ca te scot din sarite mereu. Deci arata-le ca nu iti pasa ce spun. si o sa se plictiseasca si o sa va lase in pace.happy succes

1 răspuns:
| Vizitiul a răspuns:

Singura solutie este indiferenta. Nu-ti recomand sa te cobori la nivelul lor, asta daca nu vrei sa-ti patezi reputatia.Nu da curs provocarilor, da dovada de maturitate, fii indiferenta.
De jigniri toti sunt buni, putini sunt cei intelepti.