| anonim_4396 a întrebat:

Ok... Deci sora-mea are o problema si nu stiu cum sa o ajut. Cand era mica mama tot o ducea la frizer si o tundea scurt, dar ea nu vroia. Cand a crescut mare i-a zis mamei ca vrea sa aiba parul lung si sa nu o mai tunda. Ei bine anii au trecut si sora mea mai mica a ajuns in clasa a V-a... Acum vine problema : Are parul pana la mijloc si vrea sa se tunda si ii este frica sa ii spuna mamei. I-am spus ca pot sa ii zic eu mamei sa o tunda mi-a zis sa nu ma amestec personal in asta, ci sa ii gasesc o solutie pe care s-o rezolve ea.
De aceea sper ca voi sa ma ajutati inca o data.

3 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Vrea sa se tunda foarte scurt?
Ce maaare este! Clasa a V-a! happy
Ei bine, sa-i spuna ca se spala greu pe cap, ca se usuca greu si se teme sa nu raceasca, sau ca o trage pe spate de greutate. Insa, eu ii recomand sa nu se tunda foarte scurt ci asa, pina la umar. Si sa nu-i fie frica.

| LupuCenusiu a răspuns (pentru Peridava):

Este mai mare decat atunci cand nu vroia, deoarece atunci era la gradinita happy
O sa ii spun sfatul tau si sper sa o ajute.
P.S - Nu vrea sa se tunda foarte scurt, vrea undeva intre umar si coate.

| Peridava a răspuns (pentru LupuCenusiu):

Atunci e mai simplu, ii spune ca vrea sa-l indrepte putin la virfuri, sa-i dea o forma, ca sa para ca are volum.