| IoanaElena a întrebat:

Ok...deci,touch screen sau BlackBerry? imi plac foarte muult acele telefoane cu butoane multelaughing)dar nu stiu daca sunt asa de bune.Voi ce parere aveti? nu prea vreau cu touch screen pentru ca stiu ca se strica repedestraight faceSau spuneti-mi orice smartphone vreau doar sa aiba multe aplicatii,camera fooarte buna sa poata face poza faine, internet si toate alea.A, si cam ce abonamente se pot face la smartphon-uri(in Orange)?

4 răspunsuri:
| deea89 a răspuns:

Eu am un Samsung s5230 de aproape 2 ani si sunt foarte multumita de el.este touch screen si nu am probleme cu el, l-am scapat pe cimente, pe gresie si nimic doar ca este zgariat dar in rest totul merge perfect la el.de cand il am pe asta m-am invatat cu touch screen si sa imi iau un telefon cu butoane acum mi-se pare asa aiurea :)) mai ales un tellefon cu multe butoane, niciodata nu mi-au placut, mi-se par incarcate cu multe pe el.acuma na fiecare cu preferintele lor. eu din touch screen nu mai ies acum.
poti sa te uiti pe www.orange.ro oferte la telefoane cat si la abonamente.succes :*

| Pop_Alin_1995 a răspuns:

BlackBerry crede-ma sunt foarte rezistente si tari si eu am de foarte mult timp un blackbarry bold 9900

| sasha25 a răspuns:

Eu iti dau un micut sfat. Sa stii ca telefoanele cu touch screen nu se strica deloc repede. Am avut si eu unul si m-a tinut peste 3 ani. Iar BlackBerry a avut si mama mea si nu a fost deblocat. Am fost undeva unde ne-a spus un om care deblocheaza telefoane ca nu merita sa dea atatia bani sa il deblocheze si daca da, dupa nu mult timp se va strica. Deci eu iti recomand un telefon cu touch screen. kiss Sper ca sfatul meu sa iti fie de folos happy

| loredana_7444 a răspuns (pentru sasha25):

Iti dau si eu un micut sfat. daca s-a intamplat in familia ta ca un touch screen sa tina mai mult ca un telefon qwerty [cel cu multe butoanelaughing asta e alta treaba]

Eu am cumparat un telefon NOU de la Orange.LG KP501 Cookie am avut grija de el in husa tot timpul. ce crezi dupa 8-9 luni s-a dus touch screen-ul. l-am dus in garantie. l-am luat inapoi. dupa 2 luni aceiasi problema. si acum il am acasa. deci sunt varza [parerea mea [personala]

In schimb acum am un qwerty Nokia c3. si e super tare. merge perfect..si nu e luat de nou..este cumparat de la un amanet am dat pe el 3 milioane. am prins bine. pana la urma fiecare e liber sa si cumpere ce vrea