| κλάους a întrebat:

Ok. Deci: Va puneti in gand sa cititi o carte. Cand ajungeti pe la jumatate, intrati pe internet. Acolo gasiti oameni care vorbesc despre ea. Si dintr-o data, vezi care ar fi sfarsitul cartii. Adica: Pe site scrie: Ala o murit, aia o facut asta, etc, etc.

Acuma vin intrebarile mele:

Ati mai citi cartea? Va place sa stiti ce se intampla intr-o carte inainte sa incepeti sa o cititi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt la mine problema se pune in alt fel. Inainte de a incepe o carte nu citesc despre ea si nu las pe nimeni sa imi povesteasca. Pentru ca vreau sa descopar singura. Daca totusi am citit, o voi continua, dar probabil nu cu aceeasi curiozitate.

2 răspunsuri:
| Beibiiii a răspuns:

Telenovela : stim sfarsitul chiar daca este abia inceputul ei. Unii dintre noi preferam sa ne uitam in continuare, altii nu.
Ceva de genul este si cu cartea, mie imi face placere sa citesc si nu sunt neaparat interesata de sfarsitul ei.happy

| Biia_1274 a răspuns:

De obicei, prefer sa stiu putin continutul(insa nu sfarsitul) pentru a afla daca m-ar interesa cartea respectiva, daca e pe placul meu.Insa in momentul in care am aflat sfarsitul, nu ma prea pasioneaza s-o mai citesc.Dar depinde si de situatie, de exemplu as vrea sa stiu cum s-a ajuns la sfarsitul acela.Fel de fel de situatii big grin