| anonim_4396 a întrebat:

Ok, povestea este urmatoarea: Eu locuiesc intr-un cartier care este relativ linisiti, in decursul a ~2 ani, s-a format o gasca de copii ( cam maxim 20 persoane, nu cu varsta mai mare de 14-15 ani), pe cativa de acolo(majoritatea) in cunosc din vedere, in sensul ca suntem vecini sau am avut niste tangente cu ei in trecut. Pana aici totul e destul de ok, problema este ca, prin gasca aia mai sunt si vreo 2-3 indivizi care sunt de-a dreptul niste persoane ratate, in sensul ca ei sunt prosti bata in orice domeniu( scoala, gandire, moralitate) si pe langa asta ma si urasc(ei ma urasc, pentru ca un prieten apropiat lor, este gelos pe mine deoarece eu sunt mai bogat ca el, sunt la un liceu bun si cel mai bun prieten al lui, este si cel mai bun prieten al meu, si pe langa asta ma badjocoresc si pentru ca sunt foarte calm si bland). Ei umbla mereu ca niste caini, in grupuri destul de maricele pe strazi dar ce ma dispera, este ca daca trec pe langa ei pe strada, incep sa faca misto de mine, dar nu o gluma sau ceva, deci efectiv in alea 15 secunde cand sunt cu ei pe trotuar, au timp sa ma ia de la a la z, si ma demoralizeaza foarte rau, daca le comez, ei inceapa sa faca gura mare si sa ma injure. nu mi-ar fi greu sa bat 3 din ei in acelasi timp, avand in vedere ca e diferenta de ani( eu sunt la liceu in anul 2 iar ei sunt pe la generala), dar si aici e o problema ca nu poti sa te iei de cineva, fara sa intervina toata tarla de 15-20 persoane.

Dupa ce ati ciit toata povestea asta ce sfat mi-ati da? Cu vorba buna nu merge, pentru ca dupa cate am zis mai sus aia au in iei un tupeu si o prostie in ei de neimaginat(probabil mostenita de la sarmanii lor parinti care nu au bani sau interes sa aiba grija de ei, ca sa nu isi iroseasca viata degeaba)

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Cand mai fac asta, le zambesti - dar nu cu superioritate - si ii intrebi daca au ceva nou de spus. Daca ei vad ca nu te afecteaza, dupa o vreme se vor plictisi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asemanator am patit si eu. Dar erau vreo 5 persoane.
Trec eu pe acolo si incep sa faca galagie.
M-am intors la ei.
Aveam asa o fata foarte serioasa, stau neclintita 2-3 secunde in fata lor si pe urma incep sa rad isteric si cand sa plec am zis ''Nu ma impresionati cu nimic''.
Aveau niste fete rolling on the floor

| RedTheBaby a răspuns:

Si eu eram genul ala de tip linistit si toti fraerii se luau de mine.Toti au gura mare.Eu iti propun sa mergi la ei daca mai au treaba cu tine si sa ii amentiti ca ii bati daca nu te cred lovestei dar sa nu te opresti, sa dai cat poti. Sper ca te-am ajutat.Iar apoi mai injurai dupa aia... laughing)