| DemonicBlood a întrebat:

Ok problema mare! O vreme mi-au disparut cosurile, eram fericit... De o saptamana incep sa imi apara din ce in ce mai des, ma spal zilnic pe fata cu apa si sapun de casa ( x5 ori ), am folosit zynerit, urina, lamaie si incep sa imi apara chiar multe si mi-e teama sa trec din nou prin asta. Imi recomandati ceva?

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da.Mergi la un dermatolog.Fiecare ten e diferit si probabil există o altă soluţie pentru tenul tău, pe care ţi-o va spune dermatologul.

| ladygaga a răspuns:

Eu n`am fost la medic si am folosit zineryt asa, si m`a ajutat.

nu te spala cu sapun de casa tongue foloseste sapun de sulf.
si 1 data/saptamana,. o masca cu argila.
pe mine ma ajuta

| andra7664 a răspuns:

Medicul meu dermatlog mi-a recomandat zynerit, skinoren si unidox...pe care sa le folosesc in acelasi timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca te dai pe fata cu toate cacaturile. Acneea juvenila nu trece cu zynerit sau alte mizerii. Si cine dracu te-a invatat sa te speli pe fata cu sapun, de casa mai ales? Lasa prostiile si spala-te cu apa rece si putin sampon. Iar pentru acnee unguent de galbenele si aloe vera.